Warszawa jest większa i piękniejsza niż kiedykolwiek. Pokażmy to światu. Zobaczmy to sami.

WARSAW ON AIR to wyjątkowy album, na który składa się 256 stron zachwycających fotografii lotniczych Macieja Margasa. Zdjęcia przedstawiają współczesną Warszawę - dynamiczną, tętniącą życiem, rozświetloną i dumną - z pokładu śmigłowca bez drzwi.

Fotograf przypięty linami do wnętrza maszyny jako pierwszy w Polsce wykonał zdjęcia dzienne i nocne w ściśle chronionej przestrzeni powietrznej nad centrum Warszawy. Wymagało to miesięcy przygotowań, wielu pozwoleń oraz sprzyjającej pogody (ostatnia zimowa sesja dokumentująca smog powstała w styczniu 2017 r.).

Ale zdjęcia zostały wykonane nie tylko nad ścisłym centrum – mapa zamieszczona na początku albumu informuje o tym, że znajdziemy w nim również zdjęcia z dalszych dzielnic takich jak Bemowo, Ursus, Wilanów czy Ursynów – do tej pory raczej niespotykanych na zdjęciach z powietrza.

Podniebne spojrzenie uświadamia nam jak złożonym i skomplikowanym organizmem jest miasto, szczególnie kiedy widzimy je całe uchwycone w jednym kadrze. Autor porównuje stolicę do żywego organizmu wyróżniając min. jego płuca czy serce.

Zdjęcia pokazują wciąż widoczne ślady tragicznej historii miasta w miejskiej tkance i jak żadne inne ukazują tempo zmian współczesnej Warszawy, a w przyszłości staną się unikatowym źródłem historycznym.

 
Z pasji

Kolekcja fotografii zaprezentowana w albumie to efekt dwóch lat pracy oraz kilku  podniebnych sesji z wysokości nawet 3,5 km nad ziemią! To także fascynująca opowieść o miłości do rodzinnego miasta, pasji, pokonywaniu kolejnych trudności i przekłuwaniu ich
w motywację.

Wykonanie tak trudnych i kosztownych zdjęć oraz wydanie eleganckiego albumu nie udałoby się 24-letniemu fotografowi, gdyby nie wsparcie internautów, którzy pomagali Margasowi poprzez zbiórkę crowdfundingową w serwisie Pomagam.pl.

Premiera albumu WARSAW ON AIR połączona będzie z wystawą fotografii lotniczych Margasa. Wernisaż obędzie się 2 kwietnia o 19:00 w niezwykłej przestrzeni Panorama Room na 35. piętrze górującego nad warszawską Wolą wieżowca Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51. Wystawę będzie można odwiedzać codziennie od 3 do 13 kwietnia (13:00-21:00).

Na stronie www.warsawgiftshop.com prowadzona jest przedsprzedaż albumu (objęta darmową wysyłką).

 

Wystawa WARSAW ON AIR

Panorama Room na 35. piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower
ul. Chłodna 51, Warszawa
Wystawa czynna: od 3 do 13 kwietnia 2017 (pon-ndz., godz. 13 -21)
Wstęp: 5zł