Jeszcze nigdy w historii dotarcie na wyspę z Polski nie było tak łatwe, a przy tym atrakcyjne cenowo. Wycieczka na Islandię nie stanowi obecnie czegoś, co rozważa się w kategorii niedoścignionego marzenia. To niezwykłe miejsce pełne zmieniających się co chwilę potężnych lodowców, gejzerów, gorących źródeł, aktywnych wulkanów, wodospadów czy malowniczych fiordów, stało się bliższe niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Przylatując tutaj, szuka się nieoczywistego. Czegoś co potwierdzi unikalność Islandii w skali światowej. Może to być nastawienie mieszkańców, słynne krajobrazy jak z innej planety, miejsca owiane tajemnicą i formą pierwotnej magii, która przewija się w opowieściach oraz ostrożnej wierze w to, co niewidzialne. Albo spróbowanie jak w zatłoczonym świecie smakuje regenerująca samotność, cisza na islandzkim pustkowiu lub pokonanie własnych barier w sposób, który mógłby się powieść jedynie na Północy. Wystarczy odrobinę poszukać lub popytać mieszkańców, aby spędzić niesamowite wakacje na Islandii, niepodobne do niczego innego, co udało się do tej pory przeżyć.

 

Powodów dotarcia na wyspę jest tyle, ile czarnych ziaren piasku na plaży Reynisfjara. Emilie Pasquet opiekująca się francuskim rynkiem w Guide to Iceland, zapytana o to, dlaczego warto wybrać Islandię jako następną, wakacyjną destynację, stwierdziła bez zastanowienia, że to jedno z niewielu miejsc, w którym człowiek może spróbować niedostępnych nigdzie indziej aktywności: wspinaczki po lodowcu (nawet latem), snorkelingu w szczelinie powstałej pomiędzy dwoma kontynentami, kąpieli w gorących źródłach, gdy nad głową tańczy zorza polarna. To niewiarygodne miejsce do tego, aby na nowo połączyć się z przyrodą w najbardziej dogodny dla siebie sposób.

 

Dla Bereniki Lenard, która na Islandii mieszka od kilku lat i obecnie zajmuje się polskim rynkiem w Guide to Iceland, wyspa to idealna destynacja na wakacje, bo (choć trudno uwierzyć, patrząc na statystyki przyjezdnych) to ciągle nieodkryte miejsce, w którym nadal można znaleźć wyjątkowe lokalizacje, o których nie mówią żadne przewodniki. Element poszukiwania jest czymś, co łączy każdy rodzaj wycieczki. Bez względu na to czy przylatujesz pod namiot, masz w planach trekking, powolne zwiedzanie wynajętym samochodem, “odhaczenie” najsłynniejszych miejsc albo gdy szukasz zorganizowanych wakacji na Islandii lub wycieczek objazdowych. Na wyspie zawsze znajdzie się coś, co Cię zachwyci, wprawi w zdumienie i co sprawi, że Islandia stanie się jednym z tych miejsc, na wspomnienie których człowiek przez lata będzie miał garść niewiarygodnych wrażeń do podzielenia się z innymi.

 

Guide to Iceland to miejsce, w którym docenia się małe niuanse tworzące niezwykłość Islandii. Dlatego też tworzone przez nas wycieczki zakładają dotarcie do mniej oczywistych lokalizacji oraz spersonalizowany plan podróży. Jeżeli planujesz swój przylot na wyspę i potrzebujesz wsparcia lub szukasz zorganizowanych wycieczek po Islandii, koniecznie odwiedź naszą stronę. Odezwij się do nas w razie pytań lub gdy poszukujesz partnera do tworzenia wycieczek po Islandii, wysyłając maila na adres: berenika@guidetoiceland.is.