Zaledwie tydzień temu świat obiegła wiadomość o śmierci aktora. Sean Connery ostatnie lata życia spędził na Bahamach z żoną, otoczony bliskimi i przyjaciółmi. Miał 90 lat. 

Z willi roztaczają się piękne widoki. / (fot. za: knightfrank.co.uk)

Teraz fani aktora mają niezapomnianą okazję zobaczyć jego dawną posiadłość położoną na Lazurowym Wybrzeżu i zobaczyć, jak przed laty mieszkał najsłynniejszy w historii kina James Bond, czyli agent Jej Królewskiej Mości. Villa Le Roc Fleuri, jak nazywana jest posiadłość, została wystawiona na sprzedaż jeszcze przed śmiercią aktora, jednak dopiero po smutnych doniesieniach wzbudziła zainteresowanie wśród internautów i potencjalnych przyszłych mieszkańców. 

Zewnętrzny basen ze słoną wodą i roztaczający się z niego widok / (fot. za: knightfrank.co.uk)

Dawna rezydencja Connery'ego jest usytuowany na zboczu wzgórza w Cap de Nice. Praktycznie z każdego pokoju willi w stylu Belle Epoque rozciągają się spektakularne widoki na wybrzeże, Niceę i okoliczne rezydencje położone na Riwierze. Główna rezydencja w posiadłości ma powierzchnię prawie 1000 metrów kwadratowych, a znajdująca się w niej główna sypialnia zajmuje całe piętro.

Do posiadłości prowadzi rozległy podjazd, a mieszkańcy mają do dyspozycji spory teren zielony wokół willi. Villa Le Roc Fleuri posiada własną piwnicę z winami, siłownię i salę fitness, a także dwie wille dla gości i samodzielne zakwaterowanie dla personelu. 

Kryty basen wewnątrz willi. / (fot. za: knightfrank.co.uk)

Jeśli widok na Morze Śródziemne nie wystarczy, aby zaspokoić pragnienia właścicieli, willa ma do zaoferowania prywatne baseny – w tym jeden pod dachem, a drugi odkryty, ze słoną wodą i panoramicznym widokiem na morze i wybrzeże.

Dom otoczony jest bujnymi ogrodami i kamiennymi tarasami, schodzącymi stopniowo do nadmorskiej drogi biegnącej wzdłuż morza.

Przestronne i piękne wnętrza. / (fot. za: knightfrank.co.uk)

– Jest coś wyjątkowego w serii o przygodach Jamesa Bonda, w jego związkach z Riwierą Francuską, w których chodzi o odrobinę tajemnicy, odrobinę intrygi i odrobinę gwiezdnego pyłu – mówi Edward de Mallet Morgan z firmy Knight Frank, która pośredniczy w sprzedaży willi. 

Sam Connery traktował willę jak letnią rezydencję. 

Luksusową posiadłość wyceniono na 30 milionów euro, czyli ponad 134 miliony złotych.