Ile byłbyś w stanie wędrować z osiemnastoma kilogramami sprzętu na plecach przez bezdroża Tajlandii? Panupong Luangsa-ard w ciągu 2 lat pokonał w sumie 500 km - z czego większość pieszo!

Wszystko po to, by uwiecznić tajlandzkie krajobrazy w miejscach, do których nie były w stanie dotrzeć pojazdy Google Street View.

 
Poświęcenie triatlonisty

Panupong pochodzi z Tajlandii. Jest triatlonistą. Ale nawet dla sportowca był to niemały wysiłek. Na plecach dźwigał aparat umożliwiający wykonywanie zdjęć sferycznych obejmujących pole widzenia 360 stopni., a do pokonania miał nieraz kilkadziesiąt kilometrów, z czego większość w górę po niebezpiecznie grząskim gruncie.

Najbardziej wymagające okazało się fotografowanie herbacianych pól i plantacji truskawek. „Panupong schodził na nich 4 pary butów!” – czytamy na portalu Mashable.

Dzięki wysiłkowi Taja na mapach Google’a pojawiło się ok. 150 nowy miejsc dostępnych w technologii  Street View.

 

Jak Kolumb?

To nie jedyna taka historia. Google, w ramach programu Trekker Loan, wypożycza swoją specjalną kamerę niestrudzonym odkrywcom, by ci w czasie wojaży mapowali lokalizacje, których standardowe pojazdy Google'a nie mogą osiągnąć.

___________________________

Właśnie trwa 10. edycja konkursu TRAVELERY. To najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze. Poznaj nominowanych: