Tanie wakacje za granicą: Albania

Tani urlop za granicą w słonecznym raju nie musi wiązać się z wyjazdem na inny kontynent. Albania to europejski kraj z pięknymi plażami, który nie jest jeszcze tak uturystyczniony, jak Hiszpania, Chorwacja czy Włochy. Można spędzić tam piękne wakacje w niskiej cenie – Albania nie ma waluty EUR, dzięki czemu lokalne ceny są umiarkowane.

Za zakupy spożywcze w Albanii zapłacimy nie więcej, niż w naszym kraju, a obiad w restauracji zjemy w granicach 15-25zł – nawet dania złożone z owoców morza oscylują w granicy tych kwot. Które z miast nadaje się najlepiej na tanie wakacje za granicą?

 

  • Saranda – to największy kurort w kraju. Piękne plaże, malownicze otoczenie gór i bogate hotele to nie wszystko, co oferuje miasto – najlepszą atrakcją Sarandy są rejsy na grecką wyspę Korfu, oddaloną o zaledwie kilka km od wybrzeża. Inne ciekawe formy wycieczek morskich to np. zwiedzanie wodnych grot motorówką.
  • Borsh – to kurort przeznaczony dla osób, dla których niedrogie wakacje za granicą to najlepsza okazja do zwiedzania nowych miejsc. Piękne krajobrazy, wiekowe zabytki i małe, urokliwe plaże pozbawione setek turystów to tylko niektóre z plusów tego miejsca!
  • Durres – to najlepszy wybór dla rodzin z dziećmi i imprezowiczów – obydwie grupy znajdą tu coś dla siebie. Duże miasto tętniące życiem przyciąga setkami sklepików, kawiarni i klubów, a spokojne plaże z łagodnym zejściem pozwalają na błogi i bezpieczny odpoczynek dla najmłodszych.