Najnowsza seria filmów Travelera!

W tym roku linia lotnicza Emirates w prestiżowym rankingu Sky Trax została wybrana najlepszą linią lotniczą świata. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Dubaju, by poznać ją od kuchni. Mogliśmy zajrzeć niemal wszędzie! 

Na naszych filmach zobaczycie nie tylko, jak wygląda szkolenie stewardes i stewardów, ale też zabierzemy Was do największej kuchni świata, w której dziennie przygotowuje się aż 180 tysięcy posiłków dla pasażerów i na pokład samolotu Boeing 777 300 ER, którym podróżowaliśmy na trasie Warszawa - Dubaj - Warszawa. Pokażemy Wam także Dubaj, miasto, w którym wszystko ma być najlepsze na świecie.

Na pokładach samolotów linii lotniczej Emirates pracuje ponad 20 tysięcy osób z całego świata, w tym aż 700 Polaków. Jednak zanim rozpoczną swoją pracę, muszą przejść szkolenie w Emirates Aviation College w Dubaju. To właśnie tutaj uczą się noszenia mundurów, zasad bezpieczeństwa, gaszenia pożaru w samolocie, ewakuacji pasażerów czy pierwszej pomocy. 

To nie wszystko. Na lekcjach z wizażystką kobiety przechodzą kurs makijażu, upinania włosów i dbania o cerę, natomiast mężczyźni uczą się zasad golenia, by twarz jak najdłużej wyglądała świeżo. Do tego dochodzi szkolenie z serwisu pokładowego, a więc dbania o pasażerów, m.in. odpowiedniego podawania posiłków.

Największe wrażenie robią symulatory samolotów, a także basen, w którym kursanci ćwiczą ewakuację w przypadku wodowania. W Emirates Aviation College zajęcia odbywają się w symulatorach samolotów Airbus A330/A340, Boeing 777 czy Airbus A380. Odgrywane tu sceny są bardzo realistyczne, tak by przyszła załoga wiedziała, jak działać w ekstremalnych warunkach.

- W ruchomych symulatorach możemy odtworzyć każdą sytuację w powietrzu. Od turbulencji, przez dekompresję, aż po lądowanie awaryjne -  mówi Heidi Szabo, instruktorka z centrum szkolenia załóg Emirates.

Zobaczcie to w naszym filmie: