Postanowiliśmy, specjalnie dla was, stworzyć subiektywną listę dziesięciu najładniejszych terenów do opalania nad wybrzeżem. Jako bonus także coś dla poszukujących spokojnego wypoczynku: mało popularne, a równie urokliwe plaże nad morzem.

Plaże nad Bałtykiem: gdzie warto pojechać?

Jakie są najlepsze plaże w Polsce? Każdy ma oczywiście inne ulubione "typy", ale my prezentujemy wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania Bałtyk. Plaże, o których mowa niżej, należą do tych najbardziej chwalonych i najchętniej odwiedzanych przez amatorów naturalnego piasku. To również coś dla miłośników malowniczych widoków i niepowtarzalnego nadmorskiego klimatu, o który trudno w innych lokalizacjach.

Oto najładniejsze (naszym zdaniem) polskie plaże.

Plaża w Świnoujściu (północno-zachodnia)

Ranking otwiera północno-zachodnia plaża w Świnoujściu, jedna z najbardziej popularnych i najbardziej cenionych przez turystów. Zejście do wody jest tu bardzo łagodne i przyjazne nawet dla małych dzieci. O bezpieczny wypoczynek dbają ratownicy, którzy strzegą linię nadbrzeżną i wodną przez całe lato. Jest to więc idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, którzy z jednej strony chcą cieszyć się pięknymi widokami i czystym piaskiem, a z drugiej zależy im na bezpieczeństwie. Polecamy!

Plaża w Świnoujściu (fot. Getty Images)

Plaże na Helu (Mała i Duża)

Hel od wielu lat króluje w rankingach polskich regionów wakacyjnych. Nic dziwnego, bo oferuje nie tylko malowniczy krajobraz, ale również dwie fantastyczne plaże, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Plaża Duża ulokowana jest nad otwartym morzem, natomiast Plaża Mała mieści się od strony Zatoki Gdańskiej (przy Fokarium).

Ponieważ są to plaże nadzorowane przez miasto, ich czystość jest bez zarzutu. Ich kolejnym atutem jest to, że znajdują się w centrum, co sprawia, że mają znakomitą infrastrukturę gastronomiczną, rozrywkową i noclegową.

Plaża w Trzęsaczu

Mniej popularna, choć piękna i warta polecenia plaża. Bałtyk oferuje i takie skarby. Plaża w Trzęsaczu jest długa na około 2 kilometry i całkiem szeroka. Ulokowana nieopodal centrum. Wejść na nią można albo przez las, albo przez wydmy. Obie te opcje są wyjątkowo malownicze, zatem warto się tam wybrać choćby dla tego faktu.

Co ważne, do dyspozycji plażowiczów oddane są leżaki, a piasek jest nieskazitelnie czysty. Mniej uczęszczana, ale naprawdę rekomendowana pozycja na naszej liście!