MC20 Notte Edition to jeżdżący hołd dla śmiałego ducha, który od zawsze pcha Trójząb do przodu – od dnia, w którym Maserati po raz pierwszy wziął udział w jednym z najbardziej legendarnych wyścigów w historii. Łącząc sportowy charakter z luksusem, MC20 symbolizuje powrót Trójzębu do wyczynowych korzeni włoskiej marki. Teraz, dzięki Notte Edition, staje się jeszcze bliższe swojej wyścigowej duszy. Design tej ekskluzywnej serii 50 egzemplarzy jest inspirowany mistyczną, intensywną mocą ciemności. To ryczące stworzenie stworzone, aby uwodzić i estetycznie udoskonalić to, co już w seryjnym wydaniu jest wybitne – między innymi za sprawą silnika V6 Nettuno.

Maserati MC20 Notte x David Beckham mat. prasowe

Zespół Maserati Fuoriserie opracował nadwozie MC20 Notte, inspirując się hipnotyzującym światem wyścigów, we współpracy z Andreą Bertolinim, kierowcą referencyjnym Maserati i byłym mistrzem świata GT1 za kierownicą maszyny z Trójzębem. Karoseria zyskała magnetyczny, matowy odcień „nero essenza”, który dzięki „dotykowi Midasa” – torowego drapieżnika Bertoliniego – jest gotowy do świecenia w ciemności: srebrne wcześniej detale – Trójząb, boczne logo i podpis Maserati – mają matowe wykończenie w kolorze białego złota, przywołując na nowo wspaniałe sukcesy włoskiej marki w sporcie motorowym.

Indywidualizm ponad wszystko

Niemal przyklejone do asfaltu 20-calowe, matowoczarne obręcze o charakterystycznym wzorze „birdcage” (z ang. klatka dla ptaków) również wyróżniają matowe akcenty w kolorze białego złota, a zaciski hamulców zostały polakierowane na czarno. We wnętrzu MC20 Notte znalazły się sportowe fotele regulowane elektrycznie w 6 płaszczyznach, pokryte czarno-szarą Alcantarą z żółtymi przeszyciami. Zagłówki zdobi niepowtarzalny Trójząb, a sportowa kierownica z obszytym Alcantarą wieńcem ma wstawki z włókna węglowego. Pomiędzy zagłówkami umieszczono ekskluzywną metalową tabliczkę upamiętniającą MC20 Notte Edition wraz z charakterystycznym podpisem „UNA DI 50” (jeden z 50).

„Fuoriserie oznacza po włosku »zbudowany na zamówienie«. Program personalizacji Trójzębu ma na celu tworzenie dla naszych klientów jeżdżących rzeźb, jedynych w swoim rodzaju. MC20 Notte celebruje wyścigowe emocje i urok nocy, łącząc najwyższe osiągi oraz włoską elegancję z odrobiną tajemniczości nocnego świata. To pierwsza limitowana edycja MC20 sygnowana przez Fuoriserie, przeznaczona dla kolekcjonerów supersportowych samochodów i entuzjastów jazdy torowej” – powiedział Klaus Busse, szef działu designu Maserati.

MC20 łączy ze sobą wyścigowy charakter z włoskim pomysłem na podróżowanie. Koncepcja tego samochodu idealnie wpisuje się w podziwianie górskich przełęczy na pełnych obrotach. Wiele twarzy MC20 znajdą również odzwierciedlenie we małych miasteczkach, z których włosi słyną. Podróżowanie w akompaniamencie silnika V6 to będzie niezapomniana przygoda.

Wyjątkowe MC20 Davida Beckhama

Aby uczcić premierę Maserati MC20 Notte Edition, globalny ambasador włoskiej marki i miłośnik MC20 David Beckham oraz Andrea Bertolini wspólnie wystąpili w emocjonującym krótkometrażowym filmie. Olśniewające MC20 Beckhama zostaje tam przemienione w nowe wyścigowe stworzenie, które nocą wyjeżdża na otwarte drogi i na tor wyścigowy.

Po zapowiedzi przeznaczonej wyłącznie dla członków Maserati Tridente limitowane MC20 Notte jest już dostępne na całym świecie. Jego przyszli właściciele otrzymają zaproszenie, które pozwoli przeżyć im dreszczyk emocji związany z jazdą Maserati na torze – aby mogli najpełniej delektować się wrażeniami zza kierownicy nowej ekskluzywnej maszyny spod znaku Trójzębu.