Między oceanem a pustynią

- Samolotem rejsowym z Warszawy z przesiadką w Mediolanie (Alitalia) – 1400 zł w dwie strony, z przesiadką w Brukseli (Brusels Airlines) – ok. 1600 zł.
- Czarterem z Warszawy do Agadiru (od 1400 zł), w zależności od sezonu. Bilety w biurach podróży.   - Na plaży – wczasy pobytowe od 1400 zł (last minute, Agadir), w cenie: samolot, hotel trzygwiazdkowy, śniadania i obiadokolacje.
- Wycieczka objazdowa Królewskie Miasta Maroka od 3300 zł/ 8 dni, w cenie: wyżywienie, noclegi, ubezpieczenie.
- Tramping z intensywnym zwiedzaniem – ok. 5200 zł/15 dni (warunki jw., bez wyżywienia.
http://www.wakacje.pl
http://www.mktramping.pl
www.tui.pl

Na własną rękę

w całym kraju można przejechać zaledwie 1700 km, tylko dwie trasy Tanger-Rabat-Casablanca-Marrakesz oraz Casablanca-Rabat-Meknes-Fez-Wadżda. Dobrze funkcjonuje sieć połączeń, choć stan techniczny wielu autokarów nie jest najlepszy; w mieście sprawdzają się niedrogie petit taxi. Między miastami grand taxi – zabierają do 7 pasażerów.
Od 1 stycznia 2005 r. do Maroka jeździmy bez wiz. Na granicy możemy zostać poproszeni o okazanie odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówki, kart kredytowych, wyciągu z konta) Hotel – już od 12 zł, camping – od 5 zł (+ 4 zł za samochód), chleb 0,50 zł, litr mleka – 3 zł, pomarańcze, pomidory – 1,1 zł/kg, litr wody mineralnej – 2 zł. Najprzyjemniej odkrywać Maroko wiosną (marzec–maj), lub jesienią (wrzesień–październik). Trzeba unikać wyjazdu na Wielkanoc (najazd Hiszpanów) i w sierpniu (inwazja Francuzów) Ambasada Królestwa Maroka – Warszawa, ul. Starościńska 1, tel. 0-22 8496341. www.moroccoembassy.org.pl
http://www.mincom.gov.ma
http://www.morocco.com
www.tourism-in-morocco.com

Należy pamiętać o zakazie wstępu do meczetów dla osób wyznania niemuzułmańskiego (poza meczetem Hassana II w Casablance). W RAMADANIE trzeba powstrzymać się od jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych w ciągu dnia. Radzimy też unikać innych zachowań, które mogłyby urazić wyznawców islamu.