Słyszeliście o canyoningu? To jedna z obowiązkowych aktywności na Maderze. Na czym dokładnie polega, dowiecie się z najnowszego odcinka „Podcastu National-Geographic.pl” o Maderze właśnie. Choć nazwa może być myląca, nie chodzi w tym przypadku o przemierzanie rzek kajakiem.

Co robić na Maderze? Podpowiada Maciej Wesołowski

W rozmowie z Mateuszem Łysiakiem Maciej Wesołowski opowiedział o swoich przygodach na Maderze. Jak przyznał, spośród trzech wysp tego archipelagu, to największa Madera najlepiej sprawdzi się jako kierunek dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Wspomniany canyoning to tylko jedna z wielu oryginalnych atrakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się też zjazdy w toboganach. Specjalne sanie są prowadzone przez carreiros w dół wzgórza Monte.

Co ciekawe, pierwotnie zwyczaj ten miał bardzo praktyczne zastosowanie. W taki sposób przemieszczali się kuracjusze, którzy wypoczywali w XIX w. na Maderze. Zjazd saneczkami po chodniku nie był wówczas jeszcze atrakcją turystyczną, a po prostu skróceniem drogi ze szczytu Monte do miasteczka.

100 lat temu na wyspie wiecznej wiosny swoje zdrowie reperował też pewien znany Polak. Wiecie o kim mowa?

Madera aktywnie. Co robić na wyspie wiecznej wiosny?

W podcastach National Geographic goście nie tylko zachęcają do zwiedzania nowych miejsc, ale też dzielą się ze słuchaczami praktycznymi poradami. Jak płacić na Maderze, ile dni zaplanować na pierwszą podróż, co zjeść na miejscu? Odpowiedź na te i inne pytania usłyszcie w podcaście z Maćkiem Wesołowskim.

Podcast do odtworzenia w playerze na górze strony oraz na YouTube i Spotify.