Teraz z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT do Toronto z Warszawy polecimy bezpośrednio. Podróż trwa 9 h i 40 min. Sprawdź, jak zaplanować swój pobyt w multikulturowej metropolii.

Niagara – zobacz słynny wodospad na własne oczy

Toronto jako miasto oferuje wiele, ale do tego najpierw wrócimy. Najpierw polecamy zainteresować się okolicą, a konkretnie Niagara Falls, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych wodospadów świecie. Z Toronto dojedziemy tam samochodem już w półtorej godziny.

Wodospad Niagara znajduje się na granicy Kanady i USA, ale to kanadyjska strona jest ciekawsza turystycznie, ponieważ mamy z niej widok na obie kaskady wodospadu – tą położoną w Kanadzie i drugą w USA. To wyjątkowe miejsce możemy zwiedzać na kilka sposobów, w tym również statkiem.

Niagara Falls to nie tylko słynny wodospad, ale też inne atrakcje przyrodnicze. Będąc na miejscu, warto zajrzeć, chociażby do Jaskini Wiatrów.

Toronto z niecodziennej perspektywy

Nieważne na jak długo wybierasz się do Toronto. Na powrocie i tak będziesz czuł niedosyt. Warto więc zobaczyć jak najwięcej. Całe miasto będziemy mogli podziwiać, kiedy znajdziemy się ponad nim, dlatego też wielu turystów decyduje się na oglądanie Toronto z perspektywy helikoptera. Organizatorzy podniebnych wycieczek mają przygotowane różne trasy, również te dla zakochanych par.

Lot helikopterem nad miastem to niepowtarzalna okazja do tego, żeby ująć na jednym zdjęciu wszystkie najważniejsze miejsca w Toronto, a przynajmniej część z nich.

Głodni jeszcze większych wrażeń z pewnością będą zachwyceni tzw. spacerem po krawędzi na wieży CN Tower, uważanej za jeden z symboli miasta. Nietypowa przechadzka na wysokości 365 metrów trwa 90 min. W tym czasie jesteśmy zabezpieczeni specjalnymi uprzężami i możemy wychylać się poza platformę. To atrakcja zdecydowanie dla najodważniejszych.

Tu historia spotyka się z współczesnością

Na chwilę zwalniamy tempo i przenosimy się do Distillery District. Historyczna dzielnica miasta jest znana głównie dzięki centrum kulturalnemu, które mieści się w zespole obiektów przemysłowych z epoki wiktoriańskiej. Po założeniu w 1832 r. mieściły się tu m.in. gorzelnie, dziś Distillery District to zagłębie modnych butików, galerii sztuki (również rdzennych artystów), teatrów, restauracji i kawiarni.

Co roku w grudniu organizowany jest tu jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Kanadzie.

Gdzie zjeść w Toronto?

Podróżujemy nie tylko dla ludzi i miejsc, ale również dla smaków. Gdzie zatem rozpieszczać kubki smakowe w Toronto? Miejscowi i turyści najchętniej wybierają St. Lawrence Market Complex – kultowe miejsce z ponad setką stoisk, na których dostaniemy lokalne przysmaki i specjały. Ciekawym zaskoczeniem dla przyjezdnych z Europy może być na przykład North American Indian Candy, czyli łosoś podawany z pieprzem i syropem klonowym.

Bilety na bezpośrednie loty z Warszawy do Toronto do kupienia na oficjalnej stronie internetowej Polskich Lini Lotniczych LOT.