Artykuł sponsorowany

Od turysty do mieszkańca

Tym, co przyciąga nowych mieszkańców na Warmię i Mazury, jest najczęściej przyroda. Zaczyna się od weekendowych czy wakacyjnych wypadów, wkrótce jednak pojawia się tęsknota i chęć zostania, na stałe. Mieszkańcy miast, zmęczeni hałasem i smogiem, odkrywają, że można żyć inaczej – oddychać świeżym powietrzem, aktywnie spędzać czas i jednocześnie realizować się zawodowo. Bo za sprawą inteligentnych specjalizacji w tym sielankowym krajobrazie prężnie rozwija się gospodarka budująca markę Warmii i Mazur na całym świecie.

 

 

Przedsiębiorczy z natury

 Województwo od lat wspiera przedsiębiorczość i przyciąga do siebie największych inwestorów. Na Warmii i Mazurach produkowane są m.in. meble, łodzie czy jachty doceniane przez odbiorców na całym świecie. Tutaj produkuje się także zdrową żywność według tradycyjnych receptur. Chętnie osiedlają się tu przedstawiciele wolnych zawodów i artyści, ponieważ otoczenie sprzyja skupieniu i pracy twórczej. A to tylko mały wycinek gospodarczego bogactwa regionu. – Inteligentne specjalizacje wyznaczyły nam kierunek rozwoju i przyciągnęły kapitał krajowy oraz zagraniczny. Warmia i Mazury to wymarzone miejsce dla biznesu – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

 

Biznes i wypoczynek

W przeciwieństwie do wielkich miast tutaj po wyjściu z pracy nie trzeba stać w korkach ani tłoczyć się w komunikacji miejskiej, żeby dojechać do domu. Zamiast tego można wybrać spacer lub przejażdżkę rowerem i napawać się pięknymi widokami. A co robić w czasie wolnym? Bliskość wody i rozbudowana infrastruktura przyciągają na Warmię i Mazury głównie miłośników żeglarstwa i windsurfingu. Są też liczne szlaki piesze i rowerowe oraz wiele innych atrakcji. Okazji i czasu do aktywnego wypoczynku na pewno nie zabraknie. Na Warmii i Mazurach po prostu żyje się wolniej, co znacząco wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców. Wszystko to sprawia, że ten region jest wymarzonym miejscem zarówno do pracy, jak i wypoczynku. – Nasza filozofia „Zdrowe życie – czysty zysk” przynosi efekty. Zapraszam na Warmię i Mazury! – namawia marszałek Brzezin.

 

 Dowiedz się więcej:

http://invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk