1. Alhambra i Meczet nocą
Poznawanie takich zabytków, jak Alhambra w Grenadzie i Meczet w Kordobie to wielka przyjemność. Jednak, jeśli zwiedzanie odbywa się nocą, doświadczenie to jest tym bardziej wyjątkowe. Ten punkt programu możecie zapisać sobie w kalendarzu, jeśli wybieracie się do Andaluzji, na południu Hiszpanii.

2. Dieta śródziemnomorska
Dieta śródziemnomorska jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Składniki diety są powszechnie znane i proste: warzywa, owoce, pieczywo, makaron, ryby, a przede wszystkim oliwa z oliwek, ta najlepsza i najcenniejsza - z pierwszego tłoczenia. Przepyszna i bardzo zdrowa oliwa z oliwek jest produkowana w różnych regionach Hiszpanii. Warto wiedzieć gdzie i jaka.
    
3. Wielkanoc w Hiszpanii
Tradycja obchodów Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy w Hiszpanii ma mocno zakorzenioną, wielowiekową tradycję. Każdy region obchodzi to święto na swój sposób, ale jedno jest wspólne: religijne oddanie, sztuka, koloryt i muzyka.    

4. Powrót wyścigów
Sporty motocyklowe i Formuła 1 powracają na hiszpańskie tory. Walka o to, by być najszybszym, jak co roku podgrzeje i tak już gorącą atmosferę.        
    
5. San Isidro w Madrycie
Święto św. Izydora, patrona Madrytu to okazja poznać to miasto w jego najlepszej odsłonie. Przez tydzień ulice miasta pełne są mieszkańców w tradycyjnych strojach cieszących się wspaniałą muzyką i jedzeniem.

6. Jabłecznik w Asturii
Regionalnym trunkiem Asturii jest jabłecznik (cydr) zwany „sidra”. Pije się go w tzw. sidrerías, gdzie można zobaczyć jak kelnerzy nalewają trunek z wysokości około metra. Jabłecznik to na zachętę bo oferta gastronomiczna Asturii jest bardzo bogata.