Gdzie Polacy jeżdżą na wakacje: Grecja

Gdzie Polacy jeżdżą na wakacje? W ostatnich latach ogromną popularnością wśród Polaków cieszy się Grecja. Kraj ten leży w stosunkowo bliskiej odległości od Polski (w porównaniu do równie popularnych państw azjatyckich), a jego niepowtarzalny krajobraz jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów. Popularność tego kierunku wśród naszych rodaków sprawia, że na greckich ulicach coraz częściej można usłyszeć znane słowa, a w wielu restauracjach dostępne są karty dań w całości w języku polskim.

W roku 2019 do Grecji wyjechało aż 26 procent turystów korzystających z usług biur podróży. Jest to liczba o 4 punkty procentowe niższa niż rok wcześniej, jednak w dalszym ciągu w znacznym stopniu dominuje ona inne popularne kierunki na wakacyjny wyjazd, w tym również Egipt czy Turcję.

 

Gdzie Polacy jeżdżą na wakacje: Turcja

Gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje? Turcja to kolejny kierunek ściśle kojarzący się z wyjazdami realizowanymi przez Polaków. Pomimo faktu, że sytuacja w tym kraju jest zupełnie inna niż w państwach europejskich, w dalszym ciągu przyciąga on wielu turystów z całego świata. Ma to związek ze stosunkowo niskimi cenami za cały pobyt, które w roku 2017 wynosiły nawet 800 zł w mniej popularnych miesiącach.

Kraj ten przez ostatnie lata wykształcił doskonale zorganizowaną infrastrukturę turystyczną i hotelarską, dzięki czemu wakacje w Turcji cechują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Zazwyczaj Polacy zmierzający w tamtym kierunku decydują się na pobyty z opcją all inclusive, dzięki czemu wyjazd staje się jeszcze przyjemniejszy, jednocześnie nie nadwyrężając wakacyjnego budżetu.