Gadżety dla podróżnika 

Podróże to wspaniała rzecz. Kto z nas nigdy nie marzył o zwiedzaniu świata, poznawaniu nowych miejsc i kolekcjonowaniu najpiękniejszych wspomnień? W ostatnim czasie mocno uniemożliwiła to pandemia koronawirusa, ale coraz więcej państw, ku uciesze miłośników podróżowania, znów otwiera się na zagranicznych turystów. 

Podczas każdego wyjazdu przydają się funkcjonalne gadżety dla podróżnika, które każdą wyprawę uczynią dużo bardziej komfortową. Jednak bez względu na to, czy sami wyruszymy w podróż, czy planujemy podarować komuś taki gadżet – ta lista na pewno okaże się pomocna.

Gadżety dla podróżnika: nerka na pieniądze i dokumenty

Podczas podróży nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Mimo najlepszego planu zdarzyć się może, że coś pójdzie nie tak albo coś nas zwyczajnie zaskoczy. Każdy podróżnik wie, a teraz także i ty, że najważniejszym gadżetem dla podróżnika jest podręczna nerka na pieniądze i dokumenty. Wtedy, cokolwiek się stanie, nigdy nie zostaniesz bez środków na jedzenie, leki, powrót albo wynajęcie noclegu.

Niestety, podczas podróży spotkać można ludzi nie do końca uczciwych, którzy mogą pokusić się o przywłaszczenie sobie naszego bagażu. Ale również i my sami, w ferworze podróży, możemy zgubić nasz bagaż, np. zwyczajnie o nim zapominając.

Wtedy, jeśli w głównym bagażu przechowywaliśmy pieniądze i dokumenty, sytuacja może zrobić się naprawdę nieciekawa. Właśnie dlatego nerka jest tak ważna i może wyciągnąć nas z niejednej opresji. Poza tym nerka zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, co za tym idzie, wyższy komfort w podróży. 

Najlepiej wybrać nerkę nieco większą. Rozmiar M dla pań i L dla panów sprawdzi się idealnie. Warto postawić na nerki z przegródkami. Wtedy w jednej trzymamy pieniądze, w drugiej dokumenty. Kolorystyka jest dowolna, jednak polecamy wybrać nerkę w ciemnym kolorze. Wszelkie „podróżnicze” zabrudzenia będą mniej widoczne. 

Gadżety dla podróżnika: poduszka do spania

Podróż bardzo rzadko ogranicza się tylko do jednego dnia, a nawet jeśli... to kto powiedział, że nie możemy wtedy spać? Nie zawsze, kiedy tylko poczujemy się zmęczeni, będzie na nas czekało wygodne łóżko, miękka poduszka i ciepły koc do przykrycia. Najczęściej warunki do spania nie będą tak idealne. Planując podróż, najlepiej od razu się z tym pogodzić. Poza tym na pewno jesteśmy w stanie znieść kilka drobnych niedogodności w imię przygody i nowych życiowych doświadczeń.

Jak więc wybrnąć z tej sytuacji? Czy podróżnik jest skazany na ból karku i spanie na plecaku? Oczywiście, że nie! Na ratunek przychodzi podróżna poduszka do spania. Ten niewielkich rozmiarów gadżet dla podróżnych zmieści się w każdej torbie czy samolotowym bagażu podręcznym. Poduszka każdemu podróżnikowi zapewni komfort snu na naprawdę przyzwoitym poziomie.

Podróżne poduszki do spania są w kształcie rogala, dzięki czemu dobrze przylegają do szyi i i pomagają niwelować bóle kręgosłupa, pojawiające się na skutek spania w niewygodnej pozycji. Mają różne poziomy miękkości, podobnie jak tradycyjne poduszki do spania. Każdy podróżnik znajdzie więc poduszkę idealną dla siebie.