Gadżety dla podróżnika: nerka na pieniądze i dokumenty

Podczas podróży nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Mimo najlepszego planu zdarzyć się może, że coś pójdzie nie tak, albo coś nas zwyczajnie zaskoczy. Każdy podróżnik wie, a teraz także i ty, że najważniejszym gadżetem dla podróżnika jest podręczna nerka na pieniądze i dokumenty. Wtedy cokolwiek się stanie, nigdy nie zostaniesz bez środków na jedzenie, leki, powrót albo wynajęcie noclegu. Niestety podczas podróży spotkać można ludzi nie do końca uczciwych, którzy mogą pokusić się o przywłaszczenie sobie naszego bagażu. Ale również i my sami, w ferworze podróży możemy zgubić nasz bagaż np. zwyczajnie o nim zapominając.

Wtedy, jeśli w głównym bagażu przechowywaliśmy pieniądze i dokumenty, sytuacja może zrobić się naprawdę nieciekawa. Właśnie dlatego nerka jest tak ważna i może wyciągnąć nas z niejednej opresji. Poza tym, nerka zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, co za tym idzie, wyższego komfortu w podróży. 

Najlepiej wybrać nerkę nieco większą, rozmiar M dla pań i L dla panów sprawdzi się idealnie. Warto postawić na nerki z przegródką, wtedy w jednej trzymamy pieniądze, w drugiej dokumenty. Kolorystyka jest dowolna, jednak polecamy wybrać nerkę w ciemnym kolorze,  wszelkie "podróżnicze" zabrudzenia będą mniej widoczne. 

 

 

Gadżety dla podróżnika: poduszka do spania

Podróż bardzo rzadko ogranicza się tylko do jednego dnia, a nawet jeśli...to kto powiedział, że nie możemy wtedy spać? Nie zawsze kiedy tylko poczujemy się zmęczeni, będzie na nas czekało wygodne łóżko, miękka poduszka i ciepły koc do przykrycia. Najczęściej warunki do spania nie będą tak idealne i planując podróż, najlepiej od razu się z tym pogodzić. Poza tym, na pewno jesteśmy w stanie znieść kilka drobnych niedogodności w imię przygody i nowych życiowych doświadczeń. Jak więc wybrnąć z tej sytuacji? Czy podróżnik jest skazany na ból karku i spanie na plecaku? Oczywiście, że nie! Na ratunek przychodzi podróżna poduszka do spania. Ten niewielkich rozmiarów gadżet dla podróżnych zmieści się w każdej torbie czy samolotowym bagażu podręcznym i każdemu podróżnikowi zapewni komfort snu na naprawdę przyzwoitym poziomie.

Podróżne poduszki do spania są w kształcie rogala, dzięki czemu dobrze przylegają do szyi i i pomagają niwelować bóle kręgosłupa, pojawiające się na skutek spania w niewygodnej pozycji. Mają różne poziomy miękkości, podobnie jak tradycyjne poduszki do spania - każdy podróżnik znajdzie więc poduszkę idealną dla siebie.