W Dubaju wakacyjny sezon trwa przez cały rok. Nic więc dziwnego, że największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród podróżnych. Pewna pogoda to tylko kropla w morzu powodów, dla których warto się tam wybrać. Teraz dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy ten pozornie egzotycznie kierunek jest jeszcze bardziej dostępny dla Polaków.

Dubaj – tu wszystko jest (naj)większe

Pierwsze skojarzone na myśli o Dubaju? Malownicza plaża i Burdż Chalifa. Dla wielu turystów najwyższy budynek świata (829 m!) jest obowiązkowym punktem wycieczki do Dubaju. I słusznie. Na 124. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, a także otaczające je z jednej strony morze, a z drugiej pustynie. Burdż Chalifa to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Wokół budynku roztaczają się przepiękne ogrody z bujną roślinnością. Tu też zaprojektowano The Dubai Fountain, gdzie organizowane są pokazy świateł i fontann przy akompaniamencie muzyki.

O tym, że dubajczycy mają rozmach, przekonamy się też, spacerując po The Dubai Mall, największym pod względem powierzchni centrum handlowym na świecie. Kompleks ponad 1200 sklepów zachwyca nie tylko bardzo bogatą ofertą handlową, ale też po prostu cieszy oko. To prawdziwa perła współczesnej architektury.

Pozostając przy największych, dosłownie, atrakcji Dubaju, nie sposób nie wspomnieć o kolejnej rekordowej inwestycji w mieście. Jeszcze w tym roku w na Bluewaters Island otwarte zostanie Ain Dubai, czyli największe koło widokowe na świecie o wysokości 210 m. Przejażdżka potrwa ponad 30 minut, a do dyspozycji zwiedzających oprócz klasycznych kabin będą zaprojektowane specjalnie z myślą o organizacji imprez towarzyskich.

Te miejsca w Dubaju aż proszą się o sfotografowanie

W dobie mediów społecznościowych dbamy nie tylko o to, żeby z podróży przywieść bezcenne wspomnienia, ale też jak najlepsze zdjęcia. W Dubaju nie brakuje spektakularnych, fotogenicznych lokalizacji. Większość z nich każdego roku pojawia się w zestawieniach najpopularniejszych miejsc wśród użytkowników Instagrama. Poza sfotografowaniem oczywistych atrakcji miasta warto wybrać się też m.in.do Dubai Design District jednej z najmodniejszych i najbardziej oryginalnych dzielnic. Nic dziwnego, że miejsce to szczególnie upodobali sobie artyści i projektanci. Innowacyjną przestrzeń d3 poznacie po ciekawych geometrycznych konstrukcjach i rozległych alejach.

Z aparatem dobrze też wybrać się do Ogrodu Cudów, w którym miliony kwiatów zostały ułożone w kreatywne wzory. To właśnie tu znajduje się aleja obramowana kompozycjami w kształcie ogromnych serc. Są też kwiatowe zamki, sztuczne zwierzęta i wiele innych. Dubajski Ogród Cudów jest otwarty od listopada do maja.

Nie dość kolorów? W pobliżu Ogrodu Cudów mieści się Ogród Motyli. Nietrudno uchwycić tu w kadrze przelatujące nad głowami kolorowe owady.

Dubajskie plaże czekają

Sam Dubaj oferuje wiele ciekawych atrakcji dla całych rodzin i nie sposób wymienić je wszystkie, zwłaszcza że co roku pojawiają się nowe. Stale poszerza się również oferta plażowa. Długie, piaszczyste... Dubajskie plaże idealnie nadają się na relaks w słońcu, ale nie tylko. Zauważyliście już, chyba że w tym mieście nie ma miejsca na nudę i sztampę. Również na plażach znajdują się lokale, restauracje, wypożyczalnie sprzętu sportowego i obiekty kultury. The Beach JBR i The Cove Beach to miejsca, które szczególnie tętnią życiem.

Rodziny z dziećmi i osoby, którym zależy na relaksie w ciszy, powinny z kolei zainteresować się Al Mamzat Beach Park, Sunset Beach i Summersalt Beach Club.

Już od 19 września do Dubaju polecimy bezpośrednio z Warszawy. Samoloty LOT-u będą startowały z Lotniska Chopina trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele.