Zaglądamy na pierwsze 20 miejsc. Oprócz postaci, do których na takich listach możemy być przyzwyczajeni (aktorzy, modele, sportowcy, gwiazdy estrady) znalazło się parę nowych profesji.

Zaglądamy na pierwsze 20 miejsc. Oprócz postaci, do których na takich listach możemy być przyzwyczajeni (aktorzy, modele, sportowcy, gwiazdy estrady) znalazło się parę nowych profesji. 

Już w pierwszej trójce zwraca uwagę Felix Kjellberg. Pod tym nazwiskiem występuje rzadko, a internauci znają go jako PewDiePie. Szwed prowadzi na YouTube kanał gdzie recenzuje i komentuje gry komputerowe. O jego popularności może świadczyć liczba subskrybentów – prawie 80,5 miliona osób. Jest także laureatem nagród w kategorii „osobowość branży gier video”. 

Przyzwyczajeni do ameryko- i europocentryzmu takich list zwracamy uwagę także na obecność mężczyzn z Korei i Chin. Od kilku lat zarówno za oceanem jak i na Starym  Kontynencie sporą popularnością cieszą się wykonawcy k-pop, charakterystycznego nurtu muzyki i produktu eksportowego Korei Południowej. 

Nie zaskakuje natomiast miejsce pierwsze. Jason Momoa przeżywa obecnie swój najlepszy czas. Od czasu swojej roli w „Słonecznym Patrolu” w 2003 przeszedł bardzo daleką drogę jako aktor oraz jako model. Po „ponownym odkryciu” w roli Conana w 2013 wszedł do kina popularnego i stał się etatowym bywalcem filmów o superbohaterach. Potentat komiksowy DC postawił na niego odświeżając postać Aqua Mana, z którego miłoścnicy komiksów przez ostatnie kilkanaście lat śmiali się, jako bezużytecznej postaci. Odkąd król Atlantydy ma ciało i twarz Momoi śmiech ustał i został zastąpiony przez zachwyt, a liczba widzów na filmach z jego udziałem rośnie geometrycznie. 

Publikowana przez The Independent Critics prowadzona jest od 1990 roku. 

„Estetyka to tylko jedno z kryteriów. Klasa, elegancja, wdzięk, oryginalność, śmiałość, pasja, radość, obietnica, nadzieja... wszystkie zawierają się w pięknej twarzy” - piszą autorzy rankingu.

Harry Styles - wokalista i aktor

Trevante Rhodes - aktor