REKLAMA

Traveler 7/21

Boom na rowery rozpoczął się w całej Europie. Na wymarzony jednoślad w niektórych miejscach Polski trzeba czekać nawet trzy miesiące, tak wielki jest na nie popyt. I nie ma się czemu dziwić, bo rower to obecnie najbezpieczniejszy sposób przemieszczania się i do tego jaki przyjemny. Pozwala nam chłonąć otaczający nas świat wszystkimi zmysłami i dojechać dosłownie wszędzie. Coraz lepiej też wygląda u nas infrastruktura związana z tą aktywnością. A i długość ścieżek rowerowych, które przyrastają niemal w tempie geometrycznym, bardzo nas cieszy.

Rower to najbardziej ekologiczny z pojazdów, a przy tym pomaga nam utrzymać kondycję i zdrowie. Z badań wynika, że chroni nas przed poważnymi chorobami takimi jak zawały, depresja, cukrzyca, otyłość, a nawet artretyzm. Dlatego wsiadajmy wszyscy na rowery i korzystajmy z nich jak najczęściej.

W tym wydaniu Travelera, poświęconemu niemal w całości rowerom, podpowiadamy, gdzie warto się na nich wybrać. Swoje ulubione trasy polecają nasi rowerowi eksperci, jak chociażby Szymon Nitka, który od lat właśnie na rowerze spędza każdą wolną chwilę i zna większość szlaków w Polsce i u naszych sąsiadów. Joanna Lamparska, specjalistka od tajemnic, która zgrabnie łączy opowieści o duchach i ukrytych skarbach z jazdą na rowerze i kulinariami, czy Michał Głombiowski lubiący odkrywać nowe miejsca poza szlakami. I właśnie takich odkryć nam wszystkim życzę w czasie tych wakacji. I dobrej pogody, bo to właściwie jedyny warunek udanych rowerowych wakacji.