REKLAMA

Traveler 1/21

Na ten moment czekamy cały rok. Mamy nadzieję, że Wy również. Oto lista 30 wyjątkowych hitów na 2021 r. Została ona przygotowana przez wszystkie międzynarodowe redakcje Travelera. Podzieliliśmy ją na pięć kategorii (przygoda, natura, kultura, zrównoważony rozwój, dla rodziny).

Od nas dołożyliśmy do tej listy także polskie hity. Wyróżniliśmy Biebrzański Park Narodowy, Lublin, leżącą w sercu Sudetów Dolinę Pałaców i Ogrodów, Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego – nasze imponujące dziedzictwo przemysłowe, oraz Orlą Perć uznawaną za najbardziej wymagający turystyczny szlak górski w Polsce.

Na liście nie brakuje zaskoczeń – miejsc bardzo mało znanych, o których sami z przyjemnością się dowiadujemy. Dla mnie takimi zaskoczeniami są południowokoreańskie Gyeongju, dawna stolica królestwa Silla, miejsce przepełnione duchowością, wolnością i sztuką, czy miejsce tak odległe i egzotyczne jak należąca do Australii wyspa Lord Howe na Morzu Tasmana, być może ostatni raj na ziemi.

Są też i takie kierunki, które lubimy odwiedzać od lat, jak Grecja, a dokładnie wyspa Alonisos, gdzie stworzono azyl dla zagrożonych wyginięciem fok, gruzińska Swanetia, z zachwycającymi dzikością przestrzeniami Kaukazu Zachodniego i niezwykle gościnnymi mieszkańcami, czy też England Coast Path, najdłuższy szlak pieszy na świecie.

Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki za nowy, 2021 rok, żeby udało się nam spełnić większość naszych podróżniczych marzeń.