2/2007

Spis Treści
Plujące ogniem wulkany i gorące źródła świadczą, że Ziemia żyje.
Podróżuj z Głową. Nie zapomnij o szczepieniach przed wyprawą w tropiki! Są nie mniej ważne niż bilet i paszport.
|Podróż życia. Wybierz się w jedno z pięciu niezwykłych miejsc na naszej planecie. Każde z nich obiecuje coś innego, więc wybór nie będzie łatwy ale niezależnie od wybranego kierunku, nie będziesz rozczarowany – wrażenia z podróży zapamiętasz do końca życia.
Tanzania. Zobacz na własne oczy ośnieżoną górę wyrastającą pośród rozgrzanych słońcem równin Czarnego Lądu, na których krzyżują się szlaki tysięcy afrykańskich zwierząt – tam poczujesz dzikość safari.
Brazylia. Uwiedzie cię ten kraj przecięty wstęgą wielkiej rzeki, której brzegi porasta pierwotna puszcza. Mieszają się w nim kultury i rasy, zwłaszcza w rozbrzmiewającym sambą Rio de Janeiro rozbrzmiewają. Niezwykłą witalność Brazylii odczuje każdy.
Japonia. Zaskoczą cię przyprószone śniegiem i spalone słońcem wulkaniczne wyspy, tajemnicze ogrody zen i betonowa dżungla wielkich miast – to kraj, gdzie obok siebie istnieją nowoczesność i tradycja.
Australia. Czeka na ciebie Kraina Kangurów, przyroda ledwie tknięta ręką człowieka, urzekająca barwami i bogactwem rafa koralowa, aborygeńskie mity i nowoczesne aglomeracje.
Pogranicze Kanady i Alaski. Nigdzie indziej dzikość i komfort nie przenikają się tak bardzo. Wyrusz szlakiem poszukiwaczy złota, Indian i traperów, zachłyśnij się krystalicznie czystą przyrodą Gór Skalistych i bezludnymi przestrzeniami.
Zanim wsiądziesz na rower, przeczytaj o ciekawych trasach.
Klucz do zamków. Zamki w Golubiu-Dobrzyniu, Niedzicy i Pieskowej Skale, za dnia oblegane przez turystów, pustoszeją o zmroku, a w ich murach pojawia się nocna zmiana.
Ludzie w drodze. Z Romkiem Koperskim, muzykiem, pilotem i podróżnikiem rozmawia
Kameleony
Na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu cyfrowego.
Historia jednego zdjęcia. Szkoła fotografii Tomasza Tomaszewskiego
Zielony azymut. Kirgistan
Nasi czytelnicy piszą. Pozdrowienia z Tian Xing. Wyprawa do najgłębszych chińskich jaskiń.
Felieton W.C.