REKLAMA

6/2006

Spis treści grudzień / styczeń 2006
RPA. Historia i przyroda czyni z RPA prawdziwy subkontynent, oddzielony od Afryki zwrotnikowej tysiącami kilometrów pustyni Kalahari.
Toruń. Starodawne, tajemnicze miasto przyciąga miłośników średniowiecznych klimatów.
Tykocin. Niegdyś gród obronny i warownia, Tykocin ma jednak klimat, który pozwolił Agnieszce Osieckiej nazwać go miasteczkiem bajeczką.
Portugalia. Estremadura, wyżynna kraina między Tagiem i Atlantykiem, była miłością królów, kupców i artystów. Dziś rozkochuje w sobie turystów. Środkowy Ren. W malowniczych miasteczkach nad Renem i Mozelą, które otaczają zielone winnice, a strzegą zamki, romantyczne legendy wydają się całkiem realne.
Papua-Nowa Gwinea. Relacja z turystycznej wyprawy rzeką Sepik w głąb wyspy Nowa Gwinea brzmi jak ciąg dalszy podróży Marlowa do „Jądra ciemności”.
Wenezuela. Tepui – sześciany gór o pionowych zboczach i płaskich szczytach – wyrastają ku niebu na terenie Parku Narodowego Canaima. Indiańscy przewodnicy powiodą nas na wyprawę, gdzie można poczuć pierwotną siłę Ziemi.
Czekolada. Ojczyzną czekoladowego napoju jest Ameryka Środkowa, gdzie już 3 tys. lat temu raczyli się nią Olmekowie. Jaką drogę musiały przebyć ziarna kakaowca, by z gorzkiego napoju zamienić się w jedwabistą słodycz?
Lis polarny. W prostym systemie arktycznym pełni rolę małego drapieżnika, padlinożercy i śmieciojada. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia nawet przy mrozie dochodzącym do 40 stopni.
Anna Czerwińska. Zdobywczyni Korony Ziemi opowiada o swojej wyprawie na Makalu i planach na przyszły sezon.

|Zima 2007. 20 propozycji dla narciarzy:
Włochy: Alta Badia. Livigno. Val di Fassa. Maso Corto. Predazzo.
Szwajcaria:Zermatt. Verbier.
Austria: Sankt Anton. Lech i pobliskie Zürs. Villach. Hintertux. Stubai
Francja:Val Thorens
Polska: Słoneczna Dolina. Sztumskie Pole. Podhale.
Słowacja: Wielka Racza
Świat:Dubaj, Iran i Maroko
Ponadto:Snowboard. Kuchnia Ski - toury. Poradnik travelera: Kupujemy narty – jak wybrać sprzęt dla siebie.