Celem Konkursu jest powstanie zbioru prac fotograficznych i stworzenie promującego ich kalendarza (seria limitowana 1000 egzemplarzy) składającego się z 12 nagrodzonych zdjęć. Ponadto, szczęśliwa dwunastka zwycięzców otrzymuje nagrody  o wartości – 2, 000  złotych.

Kalendarz wydajemy w grudniu – gdy zamykamy stary rok. Również w grudniu otwieramy na ‘koronie” naszego olbrzymiego Centrum galerię nagrodzonych fotografii, które towarzyszyć  będą mieszkańcom Kielc, gościom i odwiedzającym nas turystom przez kolejne 12 miesięcy. Fotogramy o wymiarach: 2,50 x 3,20 m są podświetlane.

Dzięki inicjatywie Związku Polskich Artystów Fotografików prace wędrują przez rok po różnych galeriach w kraju.

Jury nominujące zdjęcia do kalendarza składa się z wybitnych fotografików oraz z osób, które na co dzień nie zajmują się fotografią ale patrzą na otaczający nas świat poprzez pryzmat swojej wrażliwości, przenosząc ją w różne dziedziny sztuki. Zatem są tu obecni obok fotografów: malarze, reżyserzy, aktorzy, reportażyści, kustosze muzeów. To „interdyscyplinarne” jury.

Drodzy konkursowicze, chwyćcie aparaty fotograficzne w ręce, rozejrzyjcie się wokół siebie i zatrzymajcie w kadrze to, co zdaniem Państwa najpiękniejsze!

Prace należy nadsyłać do  10. 10. 2012 r. na adres:

Kieleckie Centrum Kultury

Plac Moniuszki 2b

25-334 Kielce

Z dopiskiem „Życie jest piękne”