Adam Brzoza wrócił właśnie z wyprawy Akademia Fotografii No Limits na Maderze. No Limits to oferta ekspedycji i warsztatów fotograficznych z najlepszymi polskimi fotografami i podróżnikami, organizowanych pod patronatem National Geographic Polska. Więcej informacji o wyjazdach znajdziecie tutaj >>>

 

Jakie miejsce na Maderze zrobiło na tobie największe wrażenie?

Adam Brzoza: Kamienista plaża w okolicy miejscowości Câmara de Lobos, czyli dawnej osady rybackiej, jednej z niewielu na Maderze. Fale oceanu rozbijające się o skalistą plażę, zachodzące słońce i widok na  Cabo Girão - najwyższy klif na Maderze... Ten widok będę wspominać długi czas.

 

Najciekawszy moment wyprawy?

Wyprawa jeepem! To, co wszyscy postrzegaliśmy początkowo jako standardową przejażdżkę samochodem terenowym,  z czasem przerodziło się w niesamowitą przygodę! Niesamowicie zróżnicowane tereny, zmienne warunki pogodowe - wszystko to stworzyło atmosferę, dzięki której wydawało nam się, że jesteśmy na tygodniowej wyprawie w nieznane.
 

Zdradzisz przepis na udane zdjęcie z Madery?

Na Maderze nie ma jednego najlepszego punktu do zrobienia idealnego zdjęcia. Właściwe każde z miejsc, które odwiedziliśmy podczas miało ogromny fotograficzny potencjał.  Dlatego w tym podzwrotnikowym raju jedynym wyznacznikiem jest pogoda oraz odpowiedni czas. To na ten właściwy moment, by nacisnąć spust migawki, wszyscy tak niecierpliwie czekamy.

 

Można się tego nauczyć?

Najlepszym dowodem na to są fotografie uczestników, które pod koniec wyjazdu wzięły udział w konkursie. Wszystkie były ciekawe (choć pochodziły z różnych miejsc). Nie było zdjęć, które by się powtarzały!

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że każdy ma indywidualny sposób postrzegania świata i próbuje to zawrzeć na swoich zdjęciach. A Madera – Wyspa Ognia - nadaje się do fotograficznych poszukiwań idealnie!

 

Zobacz zdjęcia uczestników wyprawy >>>

 

ADAM BRZOZA

 

 


 

Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Fotograf na stałe współpracujący z polską edycją National Geographic. Dokumentuje Tatry, ginące zawody, z aparatem fotograficznym zwiedził całą Europę, Indie i Nepal. Specjalizuje się w fotografii krajobrazowej i sportowej, ale doskonale czuje się też w reportażu. Autor wielu wystaw fotograficznych i zdobywca nagród w licznych konkursach o tematyce górskiej. adam-brzoza.com

 

Zainteresowani wyjazdem No Limits na Maderę? Informacje o najbliższej wycieczce znajdziecie na: itaka.pl/madeira/akademia-fotografii