Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Państwa trasę dedykowaną narciarstwu biegowemu. Poprzednia akcja, która odbyła się w lutym cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem, przez dwa weekendowe dni z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu skorzystało przeszło 300 osób, a nie zabrakło również zapaleńców, którzy posiadają własny sprzęt.

Trasa została przygotowana w czwartek, zwiększyła się jej długość dzięki czemu będzie ona jeszcze ciekawsza i jeszcze przyjemniej będzie można korzystać z uroków narciarstwa biegowego gdyż po prostu jest więcej miejsca. Pod teksem artykułu znajdziecie Państwo mapę z przebiegiem trasy.

Trasa wiodąca alejkami Parku Kolibki w Gdyni z pięknymi widokami w iście zimowej scenerii przygotowana została przez Towarzystwo Narciarskie Biegówki i Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla przypomnienia informujemy, iż Park umiejscowiony jest pomiędzy główną drogą z Sopotu do Gdyni i obejmuje obszar leśny przy brzegu klifowym, vis a vis Centrum Handlowego Klif. Osoby poruszające się Szybką Koleją Miejską powinny wysiąść na stacji Gdynia Orłowo, minąć wspomniane centrum handlowe, a następnie przejść na drugą stronę Al. Zwycięstwa udać się w kierunku widocznych zabudowań Zespołu Pałacowego.

Osoby, które nie dysponują własnym sprzętem mają możliwość wypożyczyć go za specjalną stawkę w sklep INTERSPORT z Centrum Wzgórze. Zestaw składający się z  nart, kiji i butów wypożyczyć można za 50% normalnej stawki - wystarczy powołać się na nasz artykuł poprzez hasło: "GDYŃSKIE BIEGÓWKI"