Kochasz biegać? Uwielbiasz to uczucie wolności, kiedy możesz wyjść na zewnątrz i mknąć przed siebie? Nie bądź więc egoistą i daj pobiegać zwierzakom!

– W niedzielę, 18 stycznia w południe spotykamy się przed wejściem do schroniska na Paluchu. Zabieramy ze sobą pieski na marszobieg, truchcik – mówi Anna Szczypczyńska, autorka popularnego bloga Panna Anna Biega. – Weźcie ze soba dowód osobisty (bo na ten czas schronisko Was ubezpiecza), a na uwadze miejcie to, że z uwagi na porę roku można się trochę pobrudzić, podczas spaceru wdepnąć w to i owo, więc najlepsze buty do biegania i lanserskie ciuszki tym razem zostawiamy w domu. Przydadzą się na inne okazje. (O tym, dlaczego warto biegać z psem, pisaliśmy kilka miesięcy temu w "National Geographic")

Co jeszcze warto wiedzieć przed wspólnym bieganiem z psami? Na spacerze przydają się rekawiczki, bo zwierzęta zwykle zachowują się jak ciągniki. Zapewni je schronisko. Nie bedzie to bieg zwartą grupą, ale dwójkami lub trójkami, bo spacerować razem mogą tylko te psy, ktore razem mieszkają. Inaczej nie da rady – niektóre boją się lub rzucają się na siebie wzajemnie. Reszty dowiecie się na miejscu.

Wydarzenie potrwa około dwóch godzin. Przy okazji można również wspomóc schronisko karmą, kocami, ręcznikami lub innymi darami.

Organizatorzy zapowiadają, że sobotnie spotkanie to tylko przetarcie szlaku, a wspólny spacer z psami będzie wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się raz w miesiącu.

Schronisko mieści się przy ul. Paluch 2 (nieopodal ul. Na Skraju) na warszawskim Okęciu. Dla niezmotoryzowanych dojazd autobusem linii 124. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.