Jednorożce to wymysł ludzkiej wyobraźni pojawiające się w mitach, legendach i powieściach fantasy. Mimo problemów związanych z egzystencją w prawdziwym świecie, jednorożce mają swoją własną wyspę. I to jaką!

„Nadmuchiwana Wyspa” znajduje się przy plaży w mieście Olongapo na zachodnim wybrzeżu Filipin, około 130 km od Manili. To największy na świecie pływający park wodny. Zajmuje powierzchnię 3600 metrów kwadratowych, na której znajdują się zjeżdżalnie, skała wspinaczkowa, trampolina, mosty oraz ludzka wyrzutnia. Obok wyspy leży plaża, na której można wylegiwać się na leżakach w cieniu ozdobnych parasoli – wszystko w odcieniach różu i lawendy.

Jednorożce utrzymują się z turystyki, dlatego za wizytę na ich wyspie trzeba zapłacić. Godzina na Inflatable Island  kosztuje około 30 zł, natomiast dzień z pełnym pakietem atrakcji  to koszt około 55 zł. Jeśli wybieracie się na Filipiny, warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza jeśli zależy wam na spektakularnych zdjęciach na Instagramie. Możecie być pewni, że cena zwróci się w lajkach.