Worldwide Photo Walk - bo o tym mowa, jest organizowany już trzeci raz z rzędu. Z roku na rok zdobywając coraz to większą rzeszę pasjonatów.
W 2008 roku odbyło się 241 spacerów na świecie. W zeszłym roku, spacer odbył się w ponad 900 miejscach na ziemi, z ponad 32 000 fotografów biorącymi udział w spacerze, którzy wykonali około 10 milionów zdjęć! Na tę chwilę, miejsc w których odbędzie się spacer jest blisko 800, a liczba uczestników która aktualnie wynosi 14 500 tys. osób - wciąż rośnie!

Nowy Jork, Londyn, Moskwa, Tokio, Sydney - wszędzie w tym dniu zapaleńcy fotografii spacerują i fotografują. Nie liczy się wiek, sprzęt, doświadczenie, czy poziom umiejętności. Liczy się wspólna pasja do fotografii - liczy się fotograficzna wspólnota - która powstaje między wszystkimi uczestnikami spaceru - na całym świecie.

Dnia 24 lipca br. na całym świecie, w dziesiątkach miejsc, tysiące pasjonatów fotografii wyjdą na ulice swoich miast i miejscowości, by wspólnie fotografować i dzielić się swoimi fotograficznymi doświadczeniami. By wspólnie oglądać świat przez wizjer aparatu i wykonane fotografie. Całe przedsięwzięcie jest całkowicie darmowe dla każdego! Jedyne co trzeba zrobić - to wejść na stronę: www.worldwidephotowalk.com
zarejestrować się i znaleźć najbliższy spacer w swojej okolicy w którym chcielibyśmy wziąć udział. Jeśli jeszcze nie ma w okolicy żadnego spaceru - nic nie stoi na przeszkodzie zostać jego organizatorem! Wszyscy mamy okazję przyłączyć się do corocznego, wielkiego wydarzenia w świecie fotografii - największego fotograficznego pleneru i stać się częścią czegoś ogólnoświatowego! Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w spacerze!