By wziąć w nim udział należy przesłać na adres ng@burdamedia.pl zdjęcie wraz z opisem nie dłuższym niż 500 znaków, które w najlepszy sposób zobrazuje hasło: „Prawdziwa przygoda w górach”.
 

Autorzy dwóch najlepszych zgłoszeń będą mogli odbyć szkolenie lawinowe ufundowane przez PZU (więcej o programie na www.kursylawinowe.pl), otrzymają również plecaki The North Face Slackpack 16. Dwie osoby wyróżnione zostaną kaskami Uvex Hlmt 5 Pure, a kolejne dwie goglami Uvex Downhill 2000.
 

Na zgłoszenia czekamy do 17 marca do końca dnia.  
 

Czym jest kurs lawinowy i dlaczego warto go przejść?
 

Realna ocena własnych umiejętności i możliwości oraz dopasowanie planów do panujących i prognozowanych warunków, to podstawa bezpiecznej i odpowiedzialnej turystyki zimowej. Właśnie dlatego każdy, kto planuje wyprawy w góry, powinien odbyć szkolenie pod okiem doświadczonych ratowników.
 

„Wbrew pozorom kursy lawinowe nie ograniczają się jedynie do szkolenia w zakresie posługiwania się sprzętem ratunkowym, czy oceny stabilności pokrywy śnieżnej. Równie dużo czasu prowadzący je ratownicy TOPR poświęcają kwestiom związanym z gromadzeniem i analizą najistotniejszych informacji, a więc przygotowaniem do wyprawy, na długo przed wyjściem z domu.” – mówi Andrzej Lesiewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu, które przygotowało w tym sezonie 11 szkoleń lawinowych, 3 kursy skiturowe i 2 skialpnistyczne (www.kursylawinowe.pl).
 

W ramach wspieranej przez PZU akcji, nad którą patronat medialny objął National Geogrpahic Traveler powstała również seria filmów poradnikowych dostępnych na kanale www.youtube.com/kursylawinowepl