Czy wiesz, że aby uratować jedno drzewo wystarczy 59 kg makulatury? To dobra wiadomość. Podobnie jak ta, że recykling zaczyna się w domu. Mamy więc bezpośredni wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta za 5, 10, 15, czy 50 lat. Segregowanie odpadów przynosi korzyści finansowe, bo płacimy mniej za odbiór śmieci. Niewielkim wysiłkiem zmniejszamy również ilość wysypisk. Oszczędzamy energię, surowce i środowisko naturalne.

Recykling ma przed sobą przyszłość

Dobrze wie o tym firma ASEKOL PL, która działa na polskim rynku od 2015 roku i zajmuje się odzyskiem sprzętu elektrycznego, elektronicznego, baterii oraz opakowań. W 2022 roku stała się jedną z trzech największych organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszym kraju. Od początku działalności stawia sobie ambitne cele i realizuje kreatywne projekty, które edukują nas w temacie recyklingu oraz ochrony środowiska. Warto zwrócić uwagę m.in. na serię opowieści z serii #PiątkiZAsekol we współpracy z podróżnikiem Mateuszem Waligórą i ich wspólną wyprawę Asekol Everest Expedition

Prawidłowa zbiórka elektroodpadów jest dla ASEKOL PL priorytetem. Obecnie firma finansuje zbiórkę i przetwarza ponad 50 000 ton elektroodpadów (!) rocznie. Tworzy też nowoczesny (i bezpłatny) system zbierania dużych elektroodpadów dla mieszkańców Warszawy, Śląska i Opola. Firmom wielkopowierzchniowym oferuje z kolei inteligentne pojemniki smart ecobox służące do segregacji elektrośmieci (takich jak baterie, żarówki, telefony komórkowe, e-papierosy i drobnej elektroniki). 

ASEKOL PL wierzy, że zmiana to szansa do wykorzystania, a nie zagrożenie do unikania. Ty też? Koniecznie weź udział w naszym quzie wiedzy na temat recyklingu i segregacji śmieci, który przygotowaliśmy wraz z firmą. Quiz znajdziesz TUTAJ.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniach firmy? Potrzebujesz pomocy w rozwiązywaniu quizu? Wejdź na stronę asekol.pl, elektrosegregacja.pl oraz czerwonekontenery.pl

Powodzenia!