Premiera modelu Mazda CX-60 stanowiła nie tylko wydarzenie dla miłośników japońskiej marki, ale także rewolucję w świecie motoryzacji. Największy SUV marki to nie tylko symbol nowoczesnego designu i komfortu, ale również innowacji, na które wszyscy fani czekali z niecierpliwością. Mazda, znana ze swojej długiej historii związanej z pionierskimi rozwiązaniami, w 2022 roku pokazała światu najmocniejszy samochód w swojej historii. 

Niewątpliwie największym zaskoczeniem dla entuzjastów jest nie tylko pojawienie się modelu CX-60, ale również fakt, że jest to najbardziej komfortowy pojazd, jaki kiedykolwiek opuścił fabryki Mazdy. To dowód na to, że japońska marka nie tylko utrzymuje, ale również przewyższa swoją reputację jako lidera innowacji w świecie motoryzacji. Jednak pytanie, które budzi najwięcej emocji, brzmi: co kryje się pod zgrabnie narysowaną kreską maski tego luksusowego SUV-a? 

Mat. prasowe

Nowoczesna ekologia nie musi być nudna

Powszechnie przyjęło się skojarzenie, że ekologiczne silniki muszą być mniejsze. Opiera się to na prostym założeniu, że jeśli samochód ma mniejszy silnik, będzie wydzielał mnie szkodliwych emisji dla środowiska. Mazda podeszła do tematu inaczej. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej inżynierii i połączenia wolnossącego silnika benzynowego o pojemności aż 2,5-litra z silnikami elektrycznymi, Mazda CX-60, nie tylko spełnia normy emisji Euro 7, ale i pozwala na pokonanie 100 km ze spalaniem o wysokości 1 litra. 

Dodatkowym atutem rozwiązania w modelu Mazda CX-60 jest ulepszona wytrzymałość, dzięki wykorzystaniu silnika bez dodatkowych turbosprężarek. Dzięki temu jazda jest płynna i bardziej komfortowa zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Niezawodność tego auta gwarantuje nam spokój. 

Duży moment obrotowy, potężny silnik i jednocześnie niskie zużycie paliwa?

To możliwe dzięki 3,3-litrowej jednostce napędowej Mazdy CX-60, która dostępna jest w dwóch wariantach mocy: 200 i 254 koni mechanicznych oraz aż 550 Nm dostępnych w zakresie obrotów, od 1500 do 2400 Nm. Ten potężny silnik zapewnia pojazdowi nie tylko dynamiczne osiągi, ale także relatywnie niskie zużycie paliwa. Model ten jest dostępny zarówno z napędem na tylną oś, jak i na wszystkie koła, co może być szczególnie korzystne dla osób podróżujących na długie dystanse. Mazda CX-60 stara się zaspokoić potrzeby kierowców poszukujących nie tylko wydajności, ale również stabilności i wszechstronności w różnych warunkach drogowych. Jest też ciekawym uzupełnieniem gamy silników największego SUV-a Mazdy na polskim rynku. Możemy bowiem wybierać pomiędzy dwoma wariantami 2,5-litrową hybrydą typu plug-in i  wytrzymałym silnikiem diesla. 

Mat. prasowe

Czy na co dzień rzeczywiście potrzebujemy tyle mocy?

W przypadku Mazdy CX-60 istnieje idealne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się praktycznie zerowym zużyciem paliwa: wersja hybrid plug-in. Ta odmiana samochodu oferuje 327 koni mechanicznych oraz umożliwia przejechanie nawet do 63 kilometrów na samym napędzie elektrycznym. Biorąc pod uwagę, że średni przebieg pokonywany przez polskiego kierowcę wynosi 8607 kilometrów rocznie, (co dziennie daje około 20 kilometrów) zasięg Mazdy CX-60 na napędzie elektrycznym wydaje się wystarczający nawet w przypadku, gdy przez dwa dni nie ruszamy się z domu. To praktyczne podejście do codziennej mobilności, które nie tylko redukuje emisję, ale również zapewnia elastyczność w korzystaniu z samochodu na co dzień.

Japońska precyzja nie ogranicza się jedynie do wyglądu zewnętrznego. Odzwierciedla się także we wnętrzu Mazdy CX-60, w którym pięć osób może komfortowo spędzić podróż, doceniając przestronne i eleganckie wnętrze. Podróżowanie staje się jeszcze wygodniejsze, dzięki dużemu bagażnikowi o pojemności 570 litrów. Luksusowe wykończenie wnętrza, oparte na wysokiej jakości materiałach i innowacyjnych elementach, podkreśla dbałość producenta o najmniejsze detale. Dodatkowo, cyfrowe zegary o przekątnej 12,3 cala zapewniają czytelność i nowoczesny wygląd kokpitu.

Mat. prasowe

Lusterka boczne, regulowane elektrycznie, automatycznie składane i podgrzewane, zapewniają nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo podczas jazdy. Również systemy, takie jak wykrywanie pojazdów w martwym punkcie (BSM) oraz system wykrywający ruch poprzeczny podczas cofania (RCTA) są elementami, które podnoszą poziom bezpieczeństwa nawet podczas najkrótszej podróży. 

Mat. prasowe

Warto również wspomnieć o unikalnym systemie dostosowywania pozycji za kierownicą. Mazda CX-60 w trosce o komfort kierowcy wyposażona jest w specjalny mechanizm, który automatycznie dostosuje ustawienia fotela po podaniu wzrostu kierowcy. To doskonały przykład, jak innowacyjne rozwiązania mogą wpływać na codzienną wygodę podróżowania, dbając jednocześnie o ergonomię i indywidualne preferencje każdego kierowcy.

Gdzie można sprawdzić Mazdę CX-60?

Jeśli chcesz osobiście przetestować możliwości Mazdy CX-60, zapraszamy do najbliższego dealera Mazdy, gdzie będziesz mógł zapoznać się z tym wyjątkowym modelem oraz skorzystać z testowej jazdy. Po dokonaniu wyboru, możesz wybrać się na jedną z wycieczek przygotowanych specjalnie pod kątem Mazdy CX-60, które opisaliśmy wcześniej m.in. w tym oraz w tym artykule.

Mat. prasowe

Zanurz się w pięknie najbardziej okazałych pałaców Śląska, odkrywając ich historyczne tajemnice i urok. Podążaj najlepszymi polskimi drogami, które zaoferują ci niezapomniane widoki i emocje za kierownicą Mazdy CX-60. Wszystkie te miejsca bogate w historię oraz malownicze krajobrazy stanowią idealne tło do testowania możliwości i komfortu jazdy najmocniejszego SUV-a japońskiej marki z Hiroshimy. 

Materiał promocyjny marki Mazda.