Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w wyjątkowej przestrzeni Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie odbył się finał 15. już edycji konkursu fotograficznego VIVA! Photo Awards. Laureatom przyznano nagrody w pięciu kategoriach:

  • Portret,
  • Reportaż,
  • Natura,
  • Fashion & Beauty,
  • Architektura & Design.

Wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowi goście

Nagrodę w kategorii Portret wręczyła znakomita fotografka i portrecistka, Marlena Bielińska. Laur powędrował do Magdaleny Miszkiewicz za pracę „Pani Motyl”. W imieniu fotografki statuetkę odebrała jej mama, Lidia Miszkiewicz.

Chris Niedenthal, wybitny fotoreporter współpracujący z najlepszymi magazynami na świecie, wręczył z kolei nagrody w kategoriach Reportaż i Natura. Pierwsza powędrowała do Maksa Skrzeczkowskiego (fotografia „Wakacje”). Druga – do Piotra Drasa („Krajobrazy polskie”).


Piotr Dras otrzymał nagrodę specjalną – Egzotyczną podróż do Kenii ufundowaną przez Nową Itakę. / Adrian Stykowski

Dras triumfował tego wieczoru kilkukrotnie. Otrzymał również nagrodę specjalną od Itaki i Grand Prix. Redaktor naczelna magazynu VIVA!, VIVA! MODA i portalu internetowego viva.pl., Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska wręczyła laureatowi voucher na… wakacje w Kenii. A przedstawicielka Apart, Oktawia Staciewińska – zegarek Albert Riele.

Apart był sponsorem wszystkich statuetek dla zwycięzców. Marka od lat jest związana z VIVĄ!. Wojtek Rudzki – który obecnie odnosi wiele sukcesów, realizując kolejne kampanie dla Apart – 15 lat temu został laureatem w konkursie VIVA! Photo Awards w kategorii Moda. Historia zatoczyła więc koło.

Gosia Baczyńska wręczyła nagrodę w kategorii Fashion & Beauty. Zdobył ją Maros Belavy za pracę „Niewidzialny”. Z kolei Hubert Świerad został wyróżniony w kategorii Architektura & Design za fotografię „Kształt miasta”. Nagrodę przekazał mu dyrektor artystyczny Burda Media Polska, Marek Knap.

Laureaci 15 edycji VIVA! Photo Awards: Maks Skrzeczkowski, Piotr Dras, Lidia Miszkiewicz (mama Magdaleny Miszkiewicz), Hubert Świerad oraz Maros Belavy. / Adrian Stykowski

Kolejna edycja VIVA! Photo Awards

Po części oficjalnej goście mieli czas zapoznać się z wystawami. Na ruchomych ścianach można było podziwiać nie tylko wszystkie wyróżnione prace, ale również wybrane zdjęcia z archiwalnych sesji dla magazynu VIVA!. Dużo emocji wzbudził także występ kanadyjskiego artysty, Matta Duska wraz z dwoma muzykami. Jazzowo-swingowe przeboje były idealnym nawiązaniem do około świątecznego nastroju. Koncert zakończył się duetem z Marysią Sadowską. Ich wspólny występ porwał obecnych w Norblinie do tańca.

Wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wyjątkowych gości. Fotoreporterom pozowały m.in. Natasza Urbańska, Małgorzata Socha, Monika Olejnik oraz Ewa Minge.

Fotorelacja z gali do obejrzenia w galerii na dole artykułu.