Idealny poranek? Powolny, niespieszny, obok ukochanej osoby (albo sam na sam), z wciągającą lekturą i pyszną, aromatyczną kawą! O nastrój, dobre towarzystwo i lekturę musicie zadbać sami. My zajmiemy się resztą. Pomoże nam w tym… nowoczesna technologia. Zainteresowani?

Zaawanasowana technologia, która ułatwia życie i dba o pyszny smak

Pierwsza i najważniejsza kwestia: szkoda życia na kawę, która nie daje nam maksymalnej przyjemności. Dobry napój wyróżnia bogactwo różnych smaków. Jagoda, czekolada, wanilia, owoce czy orzechy – brzmi zachęcająco, prawda? Aż na samą myśl mamy ochotę jej spróbować! Warto jednak pamiętać, że jedynie precyzyjne dostosowanie wszystkich parametrów parzenia pozwala wydobyć pełnię smaku. Z autorskim systemem marki Siemens iAroma, czyli  DNA ekspresów z linii EQ, to możliwe. Składa sią na niego młynek ceramiczny, opatentowana grzałka (dzięki której uzyskamy idealną temperaturę parzenia), inteligentna pompa wody i unikalna jednostka zaparzająca. 

Mat. prasowe

Kolejna ważna rzecz? Warto próbować nowych smaków! Jeśli np. tęsknimy za cieplejszą aurą, albo z nostalgią wspominamy nasz udany wyjazd do Kolumbii, pochodząca stamtąd kawa Cortado to idealny wybór. Na szczęście dzięki nowoczesnym ekspresom możemy rozkoszować się kawą z całego świata. Funkcja Siemens Coffe World dostępna w modelach EQ700 pozwala nam wybrać aż 21 specjałów kawowych, w tym włoskie Ristretto czy australijskie Flat White. A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomość. Aplikacja Home Connect od marki Siemes (która służy do zdalnego zarządzania domem, w tym również ekspresami) umożliwia spróbować aż 30 kawowych specjałów!

Mat. prasowe

Nie tylko sam rytuał picia kawy, ale również przygotowywanie napoju powinno być przyjemne. Ekspresy najnowszej generacji wyróżniają nowoczesne (często zaskakujące) rozwiązania, które ułatwiają nam życie. Przykład? Model EQ700 wyposażony jest w duży, dotykowy wyświetlacz iSelect. Efekt? Przesuwając palcem możemy łatwo, intuicyjnie i szybko wybierać.

Mat. prasowe

Równie istotną funkcją jest zdalne zarządzanie urządzeniem. Na szczęście nie dotyczy to już tylko obsługi ogrzewania czy oświetlenia, ale również ekspresów. Wybrane modele z linii EQ mogą pochwalić się takimi rozwiązaniami. Wystarczy mieć sprzęt Siemens wyposażony w Wi-Fi, a na telefonie zainstalowaną aplikację Home Connect. Teraz nie musisz nawet wstawać z łóżka, żeby zaparzyć ulubiony napój! Aplikacja podaje też informacje na temat pochodzenia i składu każdego napoju, parzenia ziaren, a nawet…. zapewnia zdalną diagnostykę urządzenia. Koniec z gorączkowym poszukiwaniem specjalistów!

Funkcjonalność to jedno, nowoczesny design, który pasuje do naszych wnętrz, drugie. Ekspresy z linii EQ równie dobrze wyglądają w prostych i nowoczesnych, jak i również eklektycznych wnętrzach. Wszystkie modele są jednocześnie proste i eleganckie. 

Z ekspresami z linii EQ każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie, niezależnie od tego jakie macie przyzwyczajenia. A ty na jaką kawę masz dzisiaj ochotę? Więcej informacji o ekspresach Siemens znajdziecie na stronie marki