W nasze ręce wpadła wersja z silnikiem benzynowym, który wspierany jest przez jednostkę elektryczną. Łącznie pod maską mamy do dyspozycji 250KM, co czyni z XC60 bardzo dynamiczne auto. 

Ogranicznik prędkości do 180 km/h

Volvo od pewnego czasu w swoich nowych samochodach wprowadziło ogranicznik prędkości do 180 km/h. Gdy to rozwiązanie się pojawiło, wzbudziło bardzo wiele kontrowersji. Jednak nigdzie na świecie (poza niektórymi autostradami w Niemczech), tak szybko jeździć nie możemy. 

To oczywiście wszystko związane jest z kwestiami bezpieczeństwa, do których Volvo od samego początku swojego istnienia, przywiązuje bardzo dużą uwagę. Problem może pojawić się kiedy faktycznie jedziemy ponad limitem prędkości i na autostradzie chcemy kogoś wyprzedzić, 180 km/h może nie wystarczyć i to również stwarza niebezpieczną sytuację. 

Intencja tego rozwiązania jest jednak zgoła inna i Volvo na pewno się z tego nie wycofa. Kierowcy się już tego przyzwyczaili, a wysokie ceny mandatów również nie zachęcają do zbliżania się chociażby do tej magicznej granicy. 

Wprowadzenie do silników małej jednostki elektrycznej bardzo pozytywnie wpłynęło na spalanie i dynamikę samochodu. Moment obrotowy dostępny praktycznie od zera powoduje przyjemne uczucie wciśnięcia w fotel przy mocniejszym wciśnięciu gazu.

Komfort jazdy na najwyższym poziomie

Volvo słynie z tego, że ich samochody są niezwykle komfortowe. Nie inaczej jest w przypadku testowanego XC60. Na pokładzie dodatkowo jest aktywne pneumatyczne zawieszenie, które dostosowuje się do panujących warunków

Dzięki temu w mieście nie czuć żadnych wybojów, a podczas szybszej jazdy nie doświadczymy mocnych przechyleń. Najlepiej jest jednak w trasie. Świetnie wyciszona kabina pozwala na delektowanie się dźwiękiem dochodzącym z głośników Bowers & Wilkins. To bezsprzecznie jedno z najlepszych nagłośnień samochodach. 

Ponadczasowa sylwetka

Choć obecna generacja zadebiutowała w 2017 roku, sylwetka XC60 wygląda nadal bardzo świeżo i ciekawie. Jego wygląd jest elegancki, ale jednocześnie zadziorny, a połączenie z 21-calowymi felgami, dodaje sportowego charakteru. 

Przednie światła świecące w kształcie młotów nadal robią furorę. Pomimo faktu, że to SUV, to kształt nadwozia sprawia, że nie słychać szumu wiatru we wnętrzu kabiny.

Volvo XC60 – najpopularniejszy SUV nadal wyznacza kierunek mat. prasowe

XC60 to bardzo ciekawy przypadek. Od pierwszego dnia premiery zmienił się niewiele, a nadal zdobywa serca kierowców i wygląda naprawdę świetnie.

Google na pokładzie

Volvo na tle konkurencji wyróżnia się nie tylko designem, ale również system multimedialnym. Jest prosty i intuicyjny. Wszystko dzięki usługom Google. Nie musimy już również korzystać z CarPlaya/AndroidAuto, ponieważ wszystko mamy na pokładzie. 

Jest nawet Sklep Play, z którego możemy sobie pobierać aplikacje ułatwiające nam jazdę. YouTube też jest, ale dostępny tylko na postoju. Przyda się jeżeli utkniemy w gigantycznym korku. 

Na pokładzie Volvo XC60 mamy dostępny system Google fot: mat. prasoweNa pokładzie Volvo XC60 mamy dostępny system Google fot: mat. prasowe

Posługiwanie się tym systemem jest dziecinnie proste. Wszystko jest w jednym miejscu i nie musimy przegrzebywać się przez masę ustawień. To sprawia, że nawet podczas jazdy nasza uwaga nie jest zbytnio rozpraszana. 

Idealny dla rodzin

Volvo XC60 to bezsprzecznie jedno z najlepszych aut rodzinnych. Na tylnej kanapie, która jest sporych rozmiarów, spokojnie można włożyć dwa foteliki dla dzieci. Pojemny bagażnik pomieści wszystkie walizki, nawet na długie wakacje. 

Przestrzeni w XC60 jest mnóstwo. Nawet w przedniej części pojazdu, można zachować minimalistyczny klimat, dzięki dość sporej ilości schowków, w które pomieścimy nasze dodatki. Ergonomia na najwyższym poziomie. Najważniejsze funkcje samochodu są dostępne dla kierowcy bez odwracania jego uwagi, a podczas jazdy pasażerowie będą mogli się zrelaksować na jednych z najbardziej wygodnych foteli. 

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, nie dziwi fakt, że Volvo XC60 kolejny rok z rzędu jest najchętniej wybieranym SUV’em na rynku. Stosunek jakości do ceny jest doskonały. Naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić. Ten model doskonale się starzeje, a jego wysoki komfort i dobre właściwości jezdne sprawiają, że każdy kierowca zakocha się w tym samochodzie już po pierwszym kilometrze.