10 maja na La Palmie,  jednej z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich, zapowiada się prawdziwy wyścig gwiazd na dystansie ultramaratońskim. W zawodach na 73km z sumą przewyższeń 8525m weźmie udział ponad 2000 osób w tym właściwie wszyscy najlepsi "ultrasi", a także Marcin Świerc (Salomon Suunto Team), który w ubiegłym roku zajął świetne 9. miejsce i ponownie będzie walczył z najlepszymi.

Dakota Jones (1. miejsce w 2012 r.) powraca po roku przerwy! Będą też takie wielkie gwiazdy jak: Kilian Jornet (3 miejsce w 2012 r. i 1 miejsce w 2013 r.) oraz Emelie Forsberg (1 miejsce w 2013 r.), Anna Frost (1 miejsce w 2012 r.) która również wraca po roku przerwy. Zobaczymy także Luisa Alberto Hernando (2 miejsce w 2013 r.), Sage’a Canaday (3 miejsce w 2013 r.) oraz Timothy Olsona (4 miejsce w 2013 r.).A gwiazdozbiór na tym się nie kończy…

Amerykanie mają swoich mocnych przedstawicieli: Sage Canaday (zespół Hoka One One )  trzeci w zeszłym roku, przyjeżdża prosto z jego drugiej wygranej w Tarawera w Nowej Zelandii oraz łączy siły z Timothy Olsonem (The Nort Face), który z powodzeniem rozpoczął sezon na trzecim miejscu w ostatnim Transgrancanaria 2013.

Bardzo silnie obsadzona jest hiszpańska elita. Wśród zawodników tej narodowości zobaczymy między innymi: Luisa Alberto Hernando (Adidas) – zawsze na podium,  Tofola Castanyer (Salomon) ,który dzielnie walczył na Gore-Tex Transalpine i zdobył 3 miejsce, Agustí Roc (INOV - 8), kolejny zawodnik  to Jordi Bes SWS (FEEC) zwycięzca biegu CCC w ramach UTMB.
Z Francji możemy spodziewać się  - zwycięzcy  UTMB  Xaviera Thevenarda (TNF), który zajął 11 miejsce w 2013 r. Z jego strony na pewno możemy liczyć na walkę o miejsce na podium. Patrick Bringer ( SIGVARIS Sport ) wraz z Martinem Gafurri (New Balance) zapowiadają walkę o wysokie miejsca.  Sylvain Couchaud ( Mizuno ), 4. w Mont- 80K Blanc również będzie się liczył w walce o najlepsze pozycje.

Wśród elity znajdziemy również  Philippa Reitera (Salomon  Germany) który zakończył doskonałą 12 lokatą w zeszłym roku, oraz  Floriana Neuschwandera (ranking 16th ISF), który podobnie jak wielu  nowicjuszy, będzie chciał namieszać w stawce z prawie 2 tysiącami  biegaczami uczestniczącymi w tym kultowym biegu.

Z Wielkiej Brytanii zapowiada się także  imponujący gwiazdozbiór. Tom Owens (Salomon), drugi zaraz za Kilianem w Kima w 2012 roku, jest już gotowy do sezonu po małej przerwie. Ricky Lightfoot (Salomon), Stu Air (SCOTT Sports) i Robbie Britton (Inov-8) uzupełniają liczną grupę zawodników z wysp.