Dla aktywnych
Mimo, iż panujący na części z wysp subtropikalny klimat przywodzi na myśl egzotyczne kraje Ameryki Południowej, to terytorialnie Kanary przynależą do Hiszpanii, co czyni je niezwykle łatwo dostępnymi dla turystów z Europy. Panujący na nich klimat zachęca do aktywnego wypoczynku. Wyspy Kanaryjskie to przede wszystkim raj dla surferów, ale miłośnicy pozostałych sportów wodnych bez problemu także odnajdą tu coś dla siebie. Na stałym lądzie pograć możemy w golfa, wybrać się do jednego z licznych rezerwatów przyrody, czy podziwiać często niespotykane nigdzie indziej krajobrazy. Nie bez przyczyny z resztą do Makronezji ciągną ekipy filmowe z całego świata.
Dla łowców zdjęć
Hiszpańska część Makronezji należy także do nielicznych miejsc, gdzie łatwo jest obserwować dziką przyrodę. Na wyspach tego archipelagu znajdziemy wiele niespotykanych nigdzie indziej gatunków roślin i zwierząt, które podziwiać można zarówno z perspektywy podmorskich wypraw, jak i panoramy rozciągającej się z licznych wysoko położonych pasm górskich. Warto więc wyposażyć się w dobry aparat fotograficzny, bo zdjęcia to jedne z najchętniej przywożonych pamiątek z tej części świata.
Kanary w pigułce
Teneryfa polecana jest tym, którzy na Wyspy Kanaryjskie udają się po raz pierwszy. Wyspa ta mieści w sobie wszystko to, czego możemy się spodziewać na tym rajskim archipelagu - gorący klimat, imponującą ilość rzadkich oraz egzotycznych gatunków roślin, piękne krajobrazy (słynne klify Los Gigantes) i niesamowite plaże. Będąc na Teneryfie warto odwiedzić jej pulsującą kanaryjski rytmami stolicę. W Santa Cruz de Tenerife poznamy rozrywkową stronę wyspy, doświadczymy także jej nocnego życia, a za dnia odpocząć możemy na jednej z licznych, pokrytych aksamitnym, czarnym piaskiem plaż.
Mekka poszukiwaczy przygód
Lanzarote słynie przede wszystkim ze swojego charakterystycznego, wulkanicznego krajobrazu, który przywodzi na myśl niekiedy powierzchnie księżyca. Nie dajmy się jednak zwieść tej pozornej, kosmicznej pustce. Wyspa pełna jest rzadkich gatunków roślin i zwierząt, z których bardzo wiele spotykać możemy jedynie na Wyspach Kanaryjskich, a najrzadsze z nich zamieszkają jedynie Lanzarote. Oprócz niespotkanej fauny i flory znajdziemy tu też najdłuższą podwodną jaskinię lodową na świecie. Położony na północy wyspy Tunnel de la Atlantida liczy sobie 1500 metrów, a jego koniec znajduje się 64 metry pod powierzchnią wody.
Perła Kanarów
Grand Canaria hipnotyzuje ciągnącymi się przez wiele kilometrów wydmami oraz charakterystycznym, białym piaskiem. Możemy tu znaleźć także rzadko spotykane w tej części świata sosnowe lasy, pełne porostów i mchów. Wszystko to czyni z wyspy światowy rezerwat biosfery, który najłatwiej zwiedzić podróżując pieszo lub rowerem po krętych górskich dróżkach. Amatorzy nocnego życia docenią z kolei mnogość restauracji, barów i kawiarni usytuowanych w każdej większej miejscowości wyspy. Rozbrzmiewa w nich niezliczona ilość gatunków muzyki, od tej tradycyjnej, granej na żywo, po elektroniczną i klubową.
Wietrzna wyspa surferów i soli
Fuerteventura to raj dla plażowiczów i surferów. Wysokie, smagane mocnym wiatrem fale idealnie nadają się do uprawiania wielu sportów wodnych, a morska bryza wiejąca tu nieustannie, sprawia, że w upalne dni odczuwana temperatura zdaje się być niższa niż w rzeczywistości. Jednak Fuerteventura to nie tylko turkusowy ocean i złote plaże. Wyspa słynie także z tradycyjnego, wyrabianego od wieków koziego sera mojorero, oraz soli, która wydobywana tu jest od XIX stulecia. Tej ostatniej poświęcono nawet specjalne muzeum. Krajobraz wyspy budują także ogromne połacie uprawianego tu aloesu, jednej z najczęściej widywanych na wyspie roślin. Nie sposób opisać tu wszystkich atrakcji jakie czekają na odwiedzających hiszpańską Makronezję turystów. Każda z wysp kusi czymś wyjątkowym, każda posiada swój unikalny klimat i charakter. Ze względu na dużą różnorodność poszczególnych wysp, na Kanary możemy wracać wielokrotnie, wciąż odkrywając nowe miejsca i krajobrazy.