10. Himalaje widoczne pierwszy raz od wielu lat z odległości 200 km. Za sprawą czystszego powietrza

W północnej części Indii, ok. 200 km od podnóża Himalajów, na horyzoncie pojawiły się ośnieżone szczyty ośmiotysięczników (fot. Getty Images)

Mieszkańcy północnych Indii publikują zdjęcia górskich krajobrazów, które od dziesięcioleci były niewidoczne na horyzoncie z powodu zanieczyszczeń powietrza.

9. Pierwsza chińskie miasto wprowadza zakaz jedzenia psów i kotów. "Przełomowy moment"

Pomogły względy zdrowotne (fot. Getty Images)

Na fali zmian w stylu życia chińskich obywateli wywołanych pandemią, mieszkańcy 10 milionowej metropolii Shenzhen bezpośrednio graniczącej z Hongkongiem nie będą mogli kupować, sprzedawać i konsumować mięsa psów i kotów. Przepis wejdzie w życie 1 maja.

8. Opuszczony z powodu pandemii mały jamnik wrócił do domu pokonując 17 tys. km

Zwierzak zwiedził 17 różnych państw (fot. YT/World Teach)

Przygarnięty we wrześniu na Sycylii przez australijskich podróżników w czasie rejsu dookoła świata, mały jamnik o imieniu Pipsqueak musiał spędzić 5 miesięcy z dala od swojej przybranej rodziny. Z pomocą wielu przypadkowych ludzi dobrej woli zdołał wrócić do nowego domu.

7. Co bieganie robi z człowiekiem? Zobacz zdjęcia PRZED i PO

Niezwykły projekt fotograficzny (fot. Iwona El Tanbouli, Maciej Jabłoński)

Przedstawiamy eksperyment fotograficzny "PRZED i PO" - cykl portretów biegaczy, które zostały wykonane przed biegiem i zaraz po przekroczeniu mety. Zdjęcia zrobili: Iwona El Tanbouli-Jabłońska (dyrektor artystyczna National Geographic Polska) i Maciej Jabłoński (f11-studio.pl).

6. Wenecja bez turystów odżyła. W przeźroczystej wodzie pływają ryby

Tego najstarsi Włosi nie pamiętają (fot. Getty Images)

COVID-19 drastycznie wpłynął na codzienne życie milionów ludzi. W konsekwencji wymuszonej izolacji i zamknięcia granic, wypełnione zwykle turystami miasta świecą dziś pustkami. W tej sytuacji Matka Natura nabiera w płuca czystego powietrza.