Polacy wywalczyli podium w rozegranym w weekend Makinito Contest 2016. Zofia Tuła zdobyła srebro, a Tomasz Czaplicki brąz. Makinito Contest to obsadzone najlepszymi zawodnikami, międzynarodowe zawody. Rozgrywane są w okolicach francuskiej miejscowości Entreesen.

 

Widowiskowe

Zawody od początku miały bardzo widowiskowy przebieg i już po eliminacjach wyłoniła się zdecydowana czołówka w konkurencji kobiet oraz w rywalizacji mężczyzn. Zofia Tuła prowadziła po eliminacjach i ostatecznie w finale zajęła drugie miejsce nieznacznie ustępując trzykrotnej Mistrzyni Europy Marlene Devilez (Francja). Trzecie miejsce zajęła Nuria Fontane Masó (Wice-Mistrzyni Świata juniorek 2013, Mistrzyni Europy Juniorek 2014), ale walka o złoto toczyła się jedynie między Zosią i Marlene. Reszta zawodniczek pozostała zdecydowanie z tyłu.  

Zobacz film z przejazdu Zosi:

 

Walka

Tomek prowadził po eliminacjach przed obecnym Mistrzem Europy Quimem Fontane Masó (Hiszpania). W ćwierćfinale Hiszpan wyprzedził Tomka. Nasz Wice Mistrz Europy z Palttlingu zrewanżował mu się w półfinale wyraźnie wyprzedzając Quima, który spadł na trzecie miejsce.  Wszystko rozstrzygnęło się w niezwykle widowiskowych finale, gdy do rywalizacji o złoto włączył się również Thom Richard (Wicemistrz Świata Juniorów 2013- Francja). Ostatecznie w zawodach zwyciężył Quim Fontane Masó, drugi był Thom Richard, a Tomek zajął trzecie miejsce.  

Zobacz film z przejazdu Tomka: 

Następnym przystankiem w Euro Tripie 2016 reprezentantów Karkonoskiego Klubu Kajakowego będą prestiżowe zawody Natural Games w Millau (Francja).

Trzymamy kciuki za występy naszych kajakarzy!