Chcąc oszczędzić na podróżach, musimy być bardzo elastyczni. Czasem musimy zdecydować się na inny cel wyjazdu, niż poprzednio planowaliśmy, niekiedy wybrać inny termin, ponieważ w wybranym pierwotnie przez nas, loty mogą być ekstremalnie drogie. Zdarza się również tak, że w długą podróż musimy wziąć tylko mały plecak. Dodatkowo może się okazać, że na miejscu musimy uzupełnić braki w naszej kosmetyczce, garderobie lub dokupić inne rzeczy przydatne np. w górach. Chociaż chcemy, żeby było jak najtaniej, to nie zawsze jest to w stu procentach możliwe. Jest jeszcze jeden sposób, żeby zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy na podróże. Tutaj z pomocą przychodzi Dify Cashback.

Czym jest cashback? 

Pod terminem cashback kryją się właściwie dwie usługi. Jedna polega na wypłacie gotówki, płacąc w sklepie kartą. Możemy wypłacić kwotę znacznie przewyższającą kupowany produkt (do 300 i 500 zł, w zależności od posiadanej karty debetowej). Jest to szczególnie przydatne, kiedy bardzo potrzebujemy gotówki, a w okolicy jak na złość nie ma żadnego bankomatu. Druga usługa to swoisty program premiowy dla posiadaczy kart kredytowych lub debetowych. Polega na tym, że bank zwraca klientowi część wydatków, które przeprowadził bezgotówkowo. Ten rodzaj cashbacku bywa również nazywany money-back. To właśnie ten rodzaj cashbacku oferuje Dify i to on powinien zainteresować miłośników tanich podróży. 

Jak to działa?

Cashback, czy też money-back często jest pewnego rodzaju premią, którą daje nam nasz bank za płatności w konkretnych sklepach lub za kupowanie niektórych produktów. Nie zawsze jednak mamy świadomość, jak z tego skorzystać i gdzie. Tutaj z pomocą przychodzi Dify. Jest to pierwsza wbudowana w przeglądarkę usługa cashback. Oferuje najwyższe zwroty na rynku* we współpracy z ponad 400 sklepami w całej Polsce, w tym Booking.com, więc użytkownicy mają możliwość samemu wybrać, czego aktualnie potrzebują.

Może to być booking, aby zarezerwować nocleg w podróży. Dify zapewnia najwyższy cashback na rynku zarówno w kwestii zakupów, także tych związanych z podróżami, jak np. Booking.com. Możesz również połączyć cashback Dify z istniejącymi rabatami. Na przykład oferta Booking.com w Czarny Piątek, w ramach której możesz zaoszczędzić ponad 30%, dokonując rezerwacji przed 1 grudnia i łącząc tę ofertę z nawet 4-procentowym zwrotem.

Co więcej, taki zwrot jest dokonywana średnio w ciągu 30-60 dni, co daje trochę czasu na przygotowanie, jeżeli odpowiednio wcześnie planujemy wycieczkę. 

Kto może korzystać?

Dify jest wbudowany w przeglądarkę Opera i został opracowany przez tą firmę. Dla użytkowników przeglądarki Opera usługa jest dostępna bezpośrednio na pasku bocznym przeglądarki. Użytkownicy, którzy jeszcze nie przeszli na Operę, mogą skorzystać z usługi cashback, instalując rozszerzenie w przeglądarce Firefox lub Chrome lub korzystając z internetowej wersji usługi. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. W rzeczywistości założenie konta wystarczy, aby zacząć szukać pożądanych celów podróży lub produktów, które przydadzą się podczas podróży.

Dobrą okazją na wypróbowanie usługi cashback jest zbliżający się dużymi krokami Czarny Piątek. Nie dość, że praktycznie wszystkie sklepy oferują tego dnia olbrzymie promocje, to możemy dodatkowo za nasze zakupy otrzymać zwrot pieniędzy. Szczególnie, że niedawno informowaliśmy was, że niektóre kraje, które przez większość pandemii były zamknięte lub miały dotkliwe restrykcje, zaczynają powoli otwierać się na turystów. Na użytkowników dify czekać będą dodatkowe bonusy tzw. „Hot Deals”, w postaci podwójnych, a nawet potrójnych zwrotów pieniędzy w niektórych sklepach. Mówi się, że podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze i stajemy się bogatsi. Cóż, w tym przypadku to nawet ma sens dosłowny…

Jeśli zarezerwujesz wycieczkę przez booking.com za 2500 zł do 1 grudnia, to możesz zaoszczędzić 782 zł, w tym prawie 100 zł cashbacku. Dla innych - jeśli kupujesz prezenty świąteczne za średnio 680 zł, przeciętny użytkownik może odzyskać od 13 zł (2%) do 200 zł (30%). Z 3-krotnymi transakcjami typu „Hot”, średnia wynosi 10-12%. 60-80 zł**.

*Oświadczenie OPERA NORWAY AS na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, w dniach 27-31 sierpnia 2021 r., które obejmowały 200 sklepów, medianę czasu wypłaty cashbacku oraz ośmiu konkurentów Dify cashback w Polsce na podstawie list (sklepy, konkurent, stawki cashback Dify) dostarczonych przez Operę.
**https://www.statista.com/statistics/1073209/poland-christmas-spending-by-type/