1. Piramida z morskich krabów
 

Występujące w okolicach Japonii i Australii kraby z rodzaju Macrocheira potrafią osiągać bardzo dużą rozpiętość odnóży, ważyć nawet do 20 kg i żyć 100 lat. Co roku ich mniejsi krewni migrują po oceanicznym dnie. Trzymają się na tyle blisko, że tworzą coś na kształt przesuwającej się piramidy. Podpływający do niej nurkowie nie spodziewali się, że nie jest to skała, czy stały element rafy, tylko kłębowisko żywych krabów. Do migracji co roku zmusza je temperatura wody. 
 

 

2. Tuńczykowe tornado
 

Migracje tych są dobrze poznane przez naukowców, śledzili już starożytni Grecy, w tym sam słynny Arystoteles. Ten filmik pokazuje jak malutki jest człowiek wobec żywiołu roju ryb w oceanie. 
 


 

3. Czerwony kraby na Wyspie Bożego Narodzenia
 

Co roku czerwone kraby przechodzą całą wyspę do morza, gdzie składają jaja. Zjawisko jest jednocześnie spektakularne i przerażające: drogi, ścieżki, ulice, wszystko pokryte jest wędrującymi skorupiakami. Przy drogach na wyspie zamontowano specjalne podwyższone bariery, które mają utrudnić im wchodzenie na jezdnie pod samochody. Zobaczcie ten film i chyba przyznacie nam rację, że wygląda to co najmniej jak z dawnego filmu grozy!
 


 

4. Na sam koniec - coś z drugiego końca świata, coś pięknego
 

Na sam koniec zostawiliśmy magiczny obraz uchwycony za pomocą drona. Stado reniferów przemierza bezdroża dalekiej Północy. Podróżują na południe, gdzie wyższa temperatura i słońce odsłonią spod śniegu rośliny stanowiące ich pożywienie.