- To już druga edycja konkursu "Po stronie natury". Tym razem postanowiliśmy zainteresować fotografią natury także najmłodszych, dać im szanse, aby i oni mogli pokazać swoim dziecięcym okiem piękno otaczającej nas przyrody. Dlatego też, po raz pierwszy w historii National Geographic Polska konkurs fotograficzny jest adresowany zarówno do dorosłych i dzieci wyjaśnia Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Na zdjęcia czekamy do 28 maja 2017 r. Do udziału w konkursie zapraszamy małych i dużych fotografów. Szczegóły oraz regulamin są dostępne na stronie www.postronienatury.national-geographic.pl Zdjęcia zgłoszone do konkursu będą oceniane przez Jury, w którego skład wchodzą:

  • Agnieszka Franus- redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska oraz dyrektor artystyczny National Geographic Traveler.
  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska, grafik i fotograf, Współzałożycielka studia F11 - Pracownia, gdzie prowadzi autorskie projekty fotograficzne.
  • Tomasz Michalski , Kierownik Marketingu, Żywiec Zdrój SA, od ponad dziesięciu lat zawodowo związany z marketingiem. Warszawiak z pochodzenia, Góral z zamiłowania.
  • Sergiusz Sachno - Sekretarz redakcji mediów elektronicznych w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Były dziennikarz „Wprost”, TVP, „Rzeczpospolitej”. Juror w konkursach fotograficznych organizowanych przez Lasy Państwowe np. „Czas na las”.

8 najciekawszych zdjęć zostanie opublikowanych na łamach National Geographic Polska, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody:

1 miejsce
VOUCHER na wycieczkę z ITAKĄ, Aparat POLAROID Snap.

2 miejsce
Aparat POLAROID Snap.

Wyróżnienia
4 komplety książek National Geographic: Nela Mała Reporterka- Nela i Skarby Karaibów oraz Martyna Wojciechowska - Przesunąć Horyzont.

 

Każdy uczestnik może przesłać do 5 fotografii. Każde zdjęcie musi posiadać: tytuł, opis, miejsce jego zrobienia oraz rok, w którym zostało wykonane. Szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest na stronie www.postronienatury.national-geographic.pl Głównym Partnerem konkursu  jest Żywiec  Zdrój.  

Konkurs fotograficzny „Po stronie natury” jest elementem programu, w ramach którego Żywiec Zdrój już od 2009 roku wspólnie z partnerami podejmuje działania na rzecz środowiska naturalnego i edukuje, jak dbać o otaczającą nas przyrodę. Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania tematyką troski o naturę. Konkurs ma również poszerzyć świadomość społeczną na temat programu  „Po stronie natury”.