Serwis trivago.pl, porównujący ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, sporządził zestawienie krajowych kierunków, w których pomiędzy początkiem lipca a końcem września najczęściej szukano noclegów.

Trendy wśród Polaków
Najbardziej popularnym rodzimym kierunkiem wśród Polaków okazał się w III kwartale tego roku Gdańsk. Drugie miejsce zajął Kraków, w którym liczba zapytań o noclegi była o 4% mniejsza niż w przypadku wspomnianej nadmorskiej miejscowości. Na miejscu trzecim w rankingu trivago uplasowała się Warszawa. W stolicy liczba poszukiwanych noclegów była o 6% mniejsza w stosunku do Krakowa i o 9% mniejsza w porównaniu do Gdańska. Dalsze miejsca w rankingu zajęły kolejno Zakopane, Sopot, Wrocław, Kołobrzeg, Władysławowo, Międzyzdroje oraz Poznań.

Trendy wśród obcokrajowców
Pośród obcokrajowców bezwzględnym liderem i najczęściej wybieranym polskim miastem okazał się Kraków – znalezieniem zakwaterowania w stolicy Małopolski najczęściej interesowali się Włosi, Niemcy oraz Hiszpanie. Na drugim miejscu zestawienia widnieje Warszawa, w której zapytań o nocleg ze strony przyjezdnych było o 34% mniej, a najczęściej wybierali ją Niemcy, Włosi i Szwedzi. Trzecim kierunkiem najbardziej popularnym wśród zagranicznych użytkowników trivago okazał się Gdańsk - najczęściej wybierany przez Niemców, Finów i Szwedów. Noclegu w tym mieście szukało 20% osób mniej niż w Warszawie i 48% mniej niż w Krakowie.

Wśród pierwszej trójki, Kraków cieszył się większym zainteresowaniem obcokrajowców niż Polaków. Noclegów w stolicy Małopolski szukało w III kwartale tego roku o 19% więcej przyjezdnych niż naszych rodaków. Nas z kolei, bardziej niż gości z zagranicy, interesowały noclegi w Warszawie (+20%) oraz Gdańsku (+66%).
Poniżej pełna lista najbardziej popularnych w III kwartale 2014 miast na trivago.pl.