Czas przejrzeć swoje fotograficzne archiwa

Często robimy je właściwie bezwiednie, żeby za chwilę o nich zapomnieć, ale niekiedy spędzamy długie godziny w oczekiwaniu na najlepsze światło i najciekawszą kompozycję. Czasami pełnią funkcję stricte dokumentacyjną, a innymi razy są artystycznymi gestami i dziełami sztuki. Zdjęcia, bo o nich mowa, niejedno mają imię i dla każdego z nas mogą być czymś zupełnie innym. Niektórzy nie rozstają się z aparatem, bo przecież każdy moment może być okazją do stworzenia niepowtarzalnego kadru, ale dla innych jest on tylko mniej lub bardziej użytecznym akcesorium.

Prawdopodobnie wszyscy mamy jednak w swoich prywatnych archiwach fotograficznych perełki, z których jesteśmy dumni, ale które schowaliśmy przed światem. Mogą to być egzotyczne sceny z najbardziej odległych zakątków globu albo wręcz przeciwnie – pozornie bardzo zwyczajne kadry z naszego podwórka, w których zaklęta jest jakaś magia. Oto nadszedł idealny moment, aby „odkurzyć” te zdjęcia i ocalić je od zapomnienia.

5. CEWE Photo Award – konkurs dla miłośników piękna

„Nasz świat jest piękny” – pod tym hasłem odbywa się 5. edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego CEWE Photo Award. Czasami to piękno kryje się tuż obok nas i wystarczy się za nim tylko trochę rozejrzeć, ale zdarza się też, że trzeba go dłużej poszukać. Właśnie do takich twórczych poszukiwań namawiają organizatorzy CEWE Photo Award. Przede wszystkim zachęcają jednak, aby podzielić się swoimi dziełami ze światem.

W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od tego, czy robi zdjęcia profesjonalnym aparatem, smartfonem czy dronem. Wystarczy, że jest uważny na to, co go otacza i lubi „chwytać” moment. Swoje prace można zgłaszać w dziesięciu kategoriach: sport, gotowanie i jedzenie, architektura i technika, hobby i wypoczynek, natura, krajobraz, ludzie, zwierzęta, aerofotografia, podróże i kultura.

Fot. Gu-Ko

Do wygrania wspaniałe fotograficzne nagrody

Co ważne, konkurs jest całkowicie bezpłatny, a wygrać w nim można nagrody o łącznej wartości ponad 250 tysięcy euro. Głównym trofeum w CEWE Photo Award jest wybrana przez zwycięzcę podróż o wartości 15 tysięcy euro, sprzęt fotograficzny o wartości 7,5 tysiąca euro oraz fotoprodukty CEWE wartości 2,5 tysiąca euro. Triumfatorzy poszczególnych kategorii otrzymają sprzęt fotograficzny o wartości 5 tysięcy euro oraz fotoprodukty CEWE o wartości 2,5 tysiąca euro. Na zdobywców miejsc od 11. do 30. czeka sprzęt fotograficzny o wartości 2,5 tysiąca euro oraz fotoprodukty CEWE o wartości 1 tysiąca euro każdy. Uczestnicy, którzy zajmą miejsca od 31. do 1000. dostaną natomiast bony na fotoprodukty CEWE o wartości 100 euro. Ponadto, w każdym miesiącu wytypowani zostaną trzej zwycięzcy niezależnie od kategorii i kraju. Wręczone im zostaną bony na fotoprodukty CEWE o wartości 100 euro każdy.

Fot. schumifan

Każdy uczestnik może zgłosić do 100 zdjęć i zwiększyć w ten sposób swoją szansę na wygraną.

Każde zdjęcie to dobry uczynek

Nagrody to jedno, ale liczy się też realne wsparcie dla najbardziej potrzebujących – wie o tym CEWE i dlatego od lat jest partnerem stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Oprócz darowizn rzeczowych i wolontariatu pracowników na miejscu, firma udziela mu również wsparcia finansowego. Przekazuje 10 centów na rzecz SOS Wioski Dziecięce na całym świecie za każde zdjęcie nadesłane na CEWE Photo Award. W poprzedniej edycji marka zebrała ponad 60 tysięcy euro. Stowarzyszenie jest również partnerem tego konkursu od 2019 roku.

Fot. stephaniegabrielle

Teraz także i ty możesz dołączyć do tej pięknej inicjatywy. Nie zwlekaj, zgłoś swoje zdjęcia już dziś. 5. edycja konkursu CEWE Photo Award trwa do końca maja 2023 r.