Niektóre marzenia udaje nam się spełnić, jeszcze zanim je wymarzymy. Taki jest właśnie „Nie-Przewodnik”. To spełnienie marzeń nie tylko moich, ale też wszystkich ludzi uzależnionych od podróży, którzy chcą odkrywać świat po swojemu, poza utartym szlakiem.

W każdym odcinku rozmawiam z moimi gośćmi o miejscach nietypowych, do których mało kto się zapuszcza lub o takich, które, choć są znane, wciąż można poznawać w nieoczywisty sposób.

Pierwszy „Nie-Przewodnik”. Jak brzmią lodowce na Islandii?

W pierwszą podróż zabieram Cię na Islandię. To właśnie przykład miejsca, o którym słyszymy i oglądamy dość często. Gejzery, wodospady i zorza polarna co roku przyciągają miliony turystów. Wcale się im nie dziwę. Sam czekam aż wreszcie zobaczę spektakle świateł na nocnym niebie na własne oczy.

Moje przewodniczki po krainie ognia i lodu – Kaśka Paluch i Magdalena Łukasiak – udowodniły mi jednak, że Islandię nie tylko się ogląda, ale też, a może i przede wszystkim, słucha.

Kaśka Paluch w terenie podczas nagrań dźwięków lodowca. / fot. Magdalena Łukasiak

Jak brzmi Islandia i gdzie jej posłuchać bez wychodzenia z domu? Ja już wiem, a Ty dowiesz się tego, słuchając pierwszego odcinka podcastu „Nie-Przewodnik”.

Co jeszcze w rozmowie?

  • Jaki smak dominuje w islandzkiej kuchni? Co ma wspólnego z żelkami?
  • Gdzie na Islandii żyją elfy?
  • Kto mieszka w słynnym najbardziej samotnym domu na świecie?

Tym razem nie musisz się pakować. Wystarczy coś do picia i słuchawki lub głośnik. Ruszamy na Islandię!

Posłuchaj dźwiękowej mapy Islandii TUTAJ.