Organizowane przez Hotele SPA Dr Irena Eris coroczne wydarzenia pod hasłem „Tasty Stories” to wyjątkowy i unikatowy projekt opowiadający w sposób niekonwencjonalny o kulinarno-kulturowej tożsamości regionu oraz o lokalnych wytwórcach najlepszej jakości produktów, które trafiają do hotelowych restauracji.

Podczas szóstej edycji Dr Irena Eris Tasty Stories, oprócz tradycji kulinarnej Beskidów (Sądeckiego i Niskiego) oraz Warmii i Mazur, w których są położone Hotele SPA Dr Irena Eris - w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich - uczestnicy mają możliwość odkrywania kultury i sztuki regionów. O dziedzictwie kulturowym opowiadają lokalni twórcy, artyści i rzemieślnicy, ludzie pełni pasji, z wyjątkowym podejściem do życia i zaangażowani całym sercem w to, co robią i zaangażowani w przekazywanie tradycji potomnym. Ich twórczość i działalność jest co roku głównym tematem dwóch edycji „Tasty Stories”: beskidzkiej i warmińsko-mazurskiej.

Zwieńczeniem projektu są odbywające się we wspomnianych hotelach Weekendy ze Smakiem, a kwintesencją poszukiwań najlepszych produktów lokalnych jest przygotowana przez szefów kuchni specjalna kolacja z menu degustacyjnym. Przed takim wyzwaniem i w tym roku stanęli szefowie kuchni obu Hoteli SPA Dr Irena Eris - w Krynicy-Zdroju (15-17 września) i na Wzgórzach Dylewskich (6-8 października) oraz zaproszeni do współpracy szefowie-goście. Inspiracji do stworzenia smakowitych dań poszukiwali w regionie oraz w twórczości i opowieściach tegorocznych bohaterów „tasty stories”, które można między innymi odsłuchać w formie podcastów oraz w skróconej formie w wyjątkowych filmach (zwiastunach) stanowiących zapowiedź wydarzenia.

Specjalne kolacje pozwalają gościom osobiście poznać historię regionu i docenić jego walory, a także rozsmakować się w poszczególnych daniach, które poprzez produkt użyty do jego przygotowania lub poprzez formę podania, ściśle nawiązują do regionu. A kunszt i doświadczenie kucharzy sprawia, że smaki zawarte w każdym daniu są pretekstem do kolejnych zachwytów.

Podczas wydarzeń w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój 12+ oraz w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie goście uczestniczą nie tylko we wspomnianej wyjątkowej kolacji, ale mają również okazję spotkać bohaterów „Tasty Stories” podczas organizowanego na terenie hoteli kiermaszu i z nimi porozmawiać, ale także zaopatrzyć się w lokalne specjały kulinarne oraz w wyroby artystyczne.

Zapraszamy na stronę portalu oraz na social media projektu. Mamy nadzieję, że usłyszane historie zachęcą do podróży w te rejony i umożliwią lepsze poznanie i zrozumienie tychże miejsc.