Dubaj kojarzony jest z rozmachem, przepychem i luksusem. Mało kto jednak wie, że to wspaniałe miejsce dla smakoszy kulinarnych. W największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajdziecie mnóstwo wspaniałych lokali gastronomicznych. To restauracje, w których pracują światowej sławy szefowie kuchni, ale też lokalne knajpki, gdzie zjecie różnorodne potrawy z ponad 200 krajów świata. Wyjątkowa mieszanka tradycyjnej i współczesnej kuchni, niezwykłe kulinarne eksperymenty, fuzja smaków i zrównoważone praktyki sprawiają, że trudno przejść obok gastronomicznych atrakcji Dubaju obojętnie. 

Zrównoważona kuchnia i lokalne jedzenie

Zrównoważona kuchnia to coś, o co dbamy dziś na całym świecie. Coraz więcej restauracji oraz kawiarni stosuje praktyki przyjazne środowisku i korzysta tylko ze składników pochodzących z lokalnych źródeł. Wiele lokali w Dubaju oferuje menu zgodne ze strategią „od pola do stołu” i zmniejsza ilość odpadów, dzięki kompostowaniu i recyklingowi. Duży nacisk kładzie się też na ograniczenie zużycia plastiku i wdrażanie energooszczędnych systemów. W mieście można znaleźć też coraz więcej wegańskich i wegeteriańskich knajp. 

Świadomość wpływu produkcji i konsumpcji żywności na środowisko naturalne rośnie, więc nic dziwnego, że zrównoważona kuchnia stała się tak ważna dla gości, szefów kuchni i restauratorów. Dubaj nie tylko chce promować zdrowszy styl życia, ale również walczy o lepszą przyszłość dla następnych pokoleń. 

Najważniejsze kulinarne trendy Dubaju i najciekawsze lokale znajdziecie w naszej galerii.