Pośmigaj na łyżwach na jeziorze

Co może być bardziej przyjemnego niż jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury? Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Wilna jest jezioro Galvė, nad którym znajduje się zamek w Trokach. Jednak tuż za Wilnem znajdziesz także liczne jeziora, na których możliwa jest jazda na łyżwach.

Jezioro Galve w Trokach ® / Andrius Aleksandravičius

Zwiedź okolice Trok na skuterach śnieżnych

Lasy wokół Trok można zwiedzać na skuterach śnieżnych. Ta aktywność jest idealna dla miłośników prędkości, którzy szukają ekstremalnych wrażeń i chcą cieszyć się zimową przyrodą. Park quadowy „Dolina Miško” organizuje 1,5 godzinne śnieżne safari, podczas którego uczestnicy będą przemierzać ośnieżone pola i leśnie ścieżki na nowoczesnych skuterach śnieżnych.  Spektakularne zimowe selfie gwarantowane!

Przeżyj własną bajkę w białym lesie

Takie właśnie przeżycia oferuje gospodarstwo „Nad dębami” (Plungė). W ramach wizyty, goście przejadą się czteroosobowymi saniami zaprzężonymi w konie po urokliwych lasach Płotele (Plateliai), a następnie ogrzeją się przy ognisku, gdzie będą mogli skosztować grzanego wina lub zimowej herbaty. A śnieżne bajkowe krajobrazy dodadzą magii temu doświadczeniu.

®Giedrius Akelis

Spotkaj „litewskie Rudolfy”

Jest takie miejsce na Litwie, gdzie można zobaczyć „litewskie Rudolfy” – jelenie szlachetne, często przedstawiane jako ciągnące sanie Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym. Na farmie reniferów „Elniu SPA” w okresie świątecznym można nie tylko zobaczyć te zwierzęta, nakarmić je i dowiedzieć się więcej o ich życiu, ale także spotkać Świętego Mikołaja, posłuchać opowieści elfów przy ognisku oraz cieszyć się herbatą i ciastkami.

Wskocz w Świąteczny Pociąg i zwiedź Wilno

Święty Mikołaj podróżuje saniami, ale po wileńskiej Starówce można podróżować pociągiem! Ku radości małych Wilnian i gości miasta, 1 grudnia na ulice miasta wyjedzie świąteczny pociąg, który zaprosi na wesołą przejażdżkę i rozejrzenie się po świątecznej stolicy. Trasa pociągu pozwoli zobaczyć najważniejsze miejsca wileńskiej Starówki wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wileńska Starówka ® / Joana Suslaviciute

Weź udział w niesamowitym muzycznym spektaklu

Przez cały grudzień na dziedzińcu Pałacu Paców w Wilnie będzie odbywał się „Vilnius Sapnas” (pl. Wileński sen). W tym muzycznym spektaklu pełnym futurystycznej technologii usłyszycie historię miasta opowiedzianą współczesnym językiem. Na lodzie i wokół niego pojawi się kilkudziesięciu tancerzy i talentów łyżwiarstwa figurowego. A wyjątkowe projekcje na fasadzie Pałacu Paców pozwolą przenieść się do czasów, gdy na tych terenach polował książę Giedymin, a jednocześnie – fantazjować o tym, jak będzie wyglądać stolica Litwy w przyszłości.

Skorzystaj ze świątecznej oferty Kolei Litewskich

Koleje Litewskie (LTG) uruchomiły cztery pociągi w bożonarodzeniowym wystroju, które będą kursować na czterech trasach w okresie świątecznym. Do 7 stycznia cztery pociągi będą obsługiwały trasy: Wilno–Kowno, Wilno–Kłajpeda, Wilno–Troki i Wilno–Mockava, które jest połączeniem kolejowym z Warszawą. Akcja ma na celu zachęcić więcej pasażerów do korzystania z transportu publicznego zamiast samochodów prywatnych.

Odwiedź Festiwal Świateł

Zanurz się w bajce, poczuj moc światła dzięki pierwszej w historii instalacji świetlnej i festiwalowi latarni „Moon Trails” na Litwie. Festiwal, który odbędzie się w Litewskim Muzeum Życia Ludowego w Rumszyszkach, zaprasza do zanurzenia się w magicznym świecie, w którym spotkasz tajemniczych mieszkańców lasu, wróżki, anioły, rzeźby świetlne inspirowane litewską kulturą i historią.