Nowy Jeep® Avenger został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej dopasować się do oczekiwań szerokiej gamy odbiorców. Do tej pory bardzo wielu producentów samochodowych starało się tworzyć modele, które będą odpowiadać potrzebom konkretnych grup. W ten sposób powstały modele „kobiece”, sportowe auta „męskie” i pojemne samochody kierowane do rodzin z dziećmi. A gdyby pomyśleć o motoryzacji bardziej uniwersalnie? Czy dałoby się stworzyć samochód, który będzie odpowiedni dla wszystkich? Marka Jeep® udowadnia, że to możliwe. 


Materiały prasowe

Kamień milowy marki JEEP

Wyprodukowany w Polsce Avenger to doskonały przykład samochodu, który równie dobrze czuje się na wąskich uliczkach dużych miast, co w terenie o nierównej nawierzchni. Na pierwszy rzut oka widać nawiązania do DNA marki. Od zawsze JEEP kojarzył nam się w „samochodami do zadań specjalnych” i tym razem nie jest inaczej.

Co ciekawe, nowy Avenger jest pierwszym modelem Jeepa z nowej gamy w pełni elektrycznych samochodów zaprojektowanych specjalnie na rynek europejski. Marka podkreśla, że elektryfikacja jest jednym z kluczowych elementów nowej globalnej strategii, której celem zdobycie pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Materiały prasowe

„Nowy Jeep Avenger to kluczowy kamień milowy dla marki, ponieważ jest pierwszym modelem z gamy nowych Jeepów BEV, które zostaną wprowadzone w Europie” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. „Oferuje on możliwości marki Jeep dostosowane rozmiarami do rynku europejskiego, a podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu pokazujemy, dlaczego jest to znakomita, w pełni elektryczna alternatywa marki Jeep dla obecnych graczy w segmencie B-SUV”.

Materiały prasowe

Masaż w trakcie jazdy? Dlaczego nie!

Już na pierwszy rzut oka Avenger sprawia wrażenie nowoczesnego samochodu zaprojektowanego z myślą o młodych odbiorcach. Patrząc od przodu uwagę przykuwa kultowy już grill, który jest nawiązaniem do tradycji marki. Z biegiem lat pionowe szczeliny ewoluowały w stronę poziomych, które poprawiają osiągi samochodu i podnoszą jest aerodynamikę. Co ciekawe, grill został wyprofilowany tak, by w przypadku delikatnych kolizji chronił reflektory przed zarysowaniami. 

Nowy Avenger został wyposażony w bardzo ciekawie wyglądające 18-calowe obręcze kół, które podkreślają solidność konstrukcji. Inżynierowie marki Jeep zwrócili szczególną uwagę na poprawienie właściwości aerodynamicznych, czego efekty widać w opływowej sylwetce. Ciekawym elementem w bryle modelu jest wzmocniony słupek „C”, który sprawia wrażenie dachu unoszącego się nad autem

Materiały prasowe

Po wejściu do auta wzrok kierowcy pada na centralnie umieszczony wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10,25 cali, widoczny zarówno przez kierowcę, jak i pasażera. Funkcjonalność poprawia też szeroka otwarta półka, która doskonale sprawdzi się jako miejsce na telefon czy klucze. Przyjemnym dodatkiem są też regulowane elektrycznie skórzane fotele z funkcją masażu i wielokolorowe oświetlenie ambientowe, które zmniejsza zmęczenie oczu podczas jazdy w nocy.

Avenger, jak każdy prawdziwy Jeep, został zaprojektowany tak, by dobrze radzić sobie ze zmienną nawierzchnią. Model został wyposażony w system zarzadzania trakcją Selec Terrain, który oferuje sześć trybów jazdy: „Normal” do codziennej jazdy; „Eco” zwiększający zasięg; „Sport” zapewniający większą przyjemność z jazdy; „Snow” (śnieg) zapewniający maksymalną trakcję na oblodzonych drogach lub szlakach; „Mud” (błoto) optymalizujący właściwą trakcję podczas jazdy po śliskiej błotnistej nawierzchni; oraz „Sand” (piasek) ograniczający ryzyko utknięcia na piaszczystym podłożu.

Materiały prasowe

Zero spalin, szybkie ładowanie

Jednak prawdziwa rewolucja czeka na kierowców pod maską. Aveneger jest pierwszym w historii marki JEEP w pełni zelektryfikowanym modelem o zerowej emisji spalin. Działanie układu napędowego oparto o unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh, który pozwala przejechać nawet do 550 kilometrów na jednym ładowaniu. Producenci podkreślają, że korzystając z kabla do szybkiego ładowania na publicznych stacjach ładowania, wystarczą trzy minuty, aby naładować energię wystarczającą na 30 km jazdy. Poza tym, potrzeba 24 minut, aby naładować akumulatory od 20 do 80%. Co warto podkreślić, marka JEEP planuje rozszerzać swoją gamę elektrycznych modeli i do 2025 roku wprowadzić na rynek kolejne trzy modele. 

Materiały prasowe
Nowy Avenger to także doskonały wybór do codziennej jazdy, gdzie liczy się komfort i wygoda użytkowania. Jego bryła została zaprojektowana tak, by łączyć w sobie przestrzeń użytkową wewnątrz auta z jego niewielkimi rozmiarami. Na uwagę zasługują także nowoczesne technologie, które mają podnieść komfort kierowcy w trakcie jazdy takie jak dziesięciocalowy panel wskaźników czy bezprzewodowa łączność z Apple CarPlay, czy Android Auto.