Komunikacja bez barier językowych w każdym kraju (możliwa dzięki inteligentnym tłumaczeniom tekstu i rozmów telefonicznych), więcej kreatywnych działań (dzięki narzędziom Galaxy ProVisual Engine), a także nowy standard wyszukiwania, który odmienia sposób odkrywania otaczającego świata. Brzmi obiecująco, prawda? A to dopiero początek zalet nowej serii smartfonów Samsung Galaxy S24 wykorzystującej technologię Galaxy AI. 

Po pierwsze: dobra komunikacja

Galaxy S24 zmienia sposób, w jaki doświadczamy rzeczywistości i zapowiada kolejną dekadę mobilnych innowacji– przekonuje TM Roh, prezes i szef Mobile eXperience Business w Samsung Electronics.

I trudno się z nim nie zgodzić. Technologia AI potęguje niemal każde doświadczenie korzystania ze smartfonów z serii Galaxy S24 (Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ i Galaxy S24) oraz oferuje inteligentne rozwiązania przydatne w wielu sytuacjach. 

Zacznijmy od komunikacji. Dzięki smartfonom z serii Galaxy S24 bez problemu porozmawiasz ze znajomym czy współpracownikiem zza granicy albo zarezerwujesz nocleg w innym kraju. Pomoże ci w tym funkcja Live Translate (Tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowe tłumaczenie głosowe i tekstowe rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym. Nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy wbudowana w urządzenie technologia AI, która zapewnia całkowitą prywatność rozmów. Z kolei funkcja Interpreter (Tłumacz) pozwala tłumaczyć rozmowy na żywo w czasie rzeczywistym i odczytywać je na ekranie. Co ciekawe, nie potrzebujemy do tego połączenia z internetem. Wbudowana w klawiaturę Samsung technologia AI tłumaczy wiadomości, e-maile i wszystkie inne treści w czasie rzeczywistym w aż 13 językach. 

Mat. prasowe

Jedziesz samochodem i nie chcesz się rozpraszać? Tu też pomocna okaże się nowoczesna technologia. Funkcja Android Auto automatycznie streści nam przychodzące wiadomości, a dodatkowo zasugeruje przykładowe odpowiedzi i działania. Wszystko po to, żebyśmy mogli skupić się jedynie na drodze. 

To jednak nie koniec ułatwień. Zgadujemy, że funkcja Note Assist (Asystent notatek) w aplikacji Samsung Notes może stać się twoją ulubioną. Dlaczego? Bo z nią każdy może zostać mistrzem organizacji  – generowanym przez AI podsumowaniom, tworzeniu szablonów, które ułatwiają robienie notatek za pomocą gotowych formatów, a także tworzeniu okładek umożliwiających szybki przegląd notatek. A co z nagraniami głosowymi? Funkcja Transcript Assist (Asystent transkrypcji) wykorzystująca technologię AI zamienia mowę na tekst, tworząc transkrypcję, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań. To naprawdę ułatwia życie. 

Mat. prasowe

Po drugie: łatwiejsze wyszukiwanie online

Seria Galaxy S24, jako pierwsza w historii, proponuje intuicyjną wyszukiwarkę (powstałą we współpracy z Google) sterowaną gestami  Circle to Search (Zakreśl, by wyszukać). Widząc interesujący nas obiekt w przeglądanych treściach foto lub wideo, możemy go zakreślić, zaznaczyć, podświetlić albo dotknąć na ekranie smartfona i zobaczyć wysokiej jakości wyniki wyszukiwania. Jeśli więc coś przykuje twoją uwagę, gdy np. przeglądasz post znajomego w mediach społecznościowych, możesz szybko zdobyć o tym więcej informacji i jednocześnie wciąż mieć otwartą aplikację, z której aktualnie korzystasz.  

Po trzecie: więcej kreatywności i swobody działania

Mnóstwo możliwości zapewnia również ProVisual Engine, czyli rozbudowany zestaw narzędzi opartych na AI. I tak dla przykładu Galaxy S24 Ultra został wyposażony w Quad Tele System z nowym obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę 50 MP. Dzięki funkcji udoskonalonego zoomu cyfrowego, z powodzeniem możemy robić zdjęcia przy 100-krotnym powiększeniu. Zapomnij o poruszonych, rozpikselowanych fotografiach robionych z dużej odległości czy niewyraźnych materiałach wideo. Funkcja Nightography sprawia, że będą wyglądać świetnie w każdych, nawet najmniej sprzyjających, warunkach. Przydatne są również innowacyjne narzędzia do edycji Galaxy AI. Wymazywanie, rekomponowanie czy remastering zdjęć nie są już zarezerwowana  jedynie dla profesjonalistów. Nowa seria smartfonów Samusng S24 pozwala na jeszcze większą kreatywną kontrolę i swobodę działania. 

Mat. prasowe

Po czwarte: niezawodność działania

Żyjemy coraz szybciej, więc nic dziwnego, że tego samego oczekujemy od naszych smartfonów. Z serią Galaxy S24 korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie (np. podczas planowania podróży) czy intensywne nagrywanie (bo chcemy zachować jak najwięcej miłych wspomnień) nie stanowi problemu. To możliwe dzięki mocnym procesorom z szybkim odświeżaniem w zakresie 1-120 Hz. Z kolei najjaśniejszy wyświetlacz Galaxy w historii oferuje jeszcze bardziej dynamiczną i realistyczną grafikę. Funkcja Vision Booster zapewnia świetną jakość obrazu nawet na zewnątrz.

Zamiast nudzić się na lotnisku albo w długiej kolejce do ulubionej piekarni, możesz obejrzeć odcinek ulubionego serialu albo zagrać w grę. Technologia Ray Tracing to gwarancja realistycznych efektów wizualnych oraz doskonałych efektów cieni i odbić. Współpraca Galaxy z wiodącymi partnerami w branży gier, zaowocowała zaś większą optymalizacją popularnych tytułów. Oglądanie i granie jest jeszcze przyjemniejsze dzięki smuklejszym ramkom i większym rozmiarom ekranów (zastosowano je we wszystkich nowych modelach z serii Galaxy S24). 

Co ważne, wyświetlacz Galaxy S24 Ultra wzmocniono powłoką Corning® Gorilla® Armor, która chroni smartfon przed zarysowaniem. Wyświetlacz redukuje odblaski nawet o 75% zapewniając jeszcze większy komfort obsługi. Galaxy S24 Ultra to też pierwszy smartfon Galaxy z tytanową ramką. Znacznie cieńsza obudowa zapewnia wyższy komfort użytkowania i wygodniejszy chwyt. Wysoką ochronę urządzeń gwarantuje z kolei platforma Samsung Knox, która zabezpiecza krytyczne informacje i chroni smartfony przed lukami w oprogramowaniu. Modele z serii Galaxy S24 są dostępne w kolorze szarym, czarnym, fioletowym i żółtym. Wszystkie trzy z nich można kupić również w odcieniach dostępnych wyłącznie online: zielonym, pomarańczowym i błękitnym.

Mat. prasowe

Odkryj technologię przyszłości! Więcej informacji o urządzeniach z serii Galaxy S24 znajdziesz na stronie samsung.pl.

Materiał promocyjny marki Samsung.