Artykuł sponsorowany

Czy wybór soczewek ma znaczenie?

Soczewki kontaktowe to nowoczesna, a przy tym niewidoczna i dyskretna metoda korekty wzroku. Ich stosowanie to przede wszystkim wygoda w każdej sytuacji – zarówno podczas pracy biurowej, jak i w trakcie uprawiania sportu. Współczesny konsument ma do wyboru wiele typów soczewek, które pod okiem specjalisty, może dostosować indywidualnie do swoich potrzeb. Najpopularniejsze soczewki to jedno- i 30-dniowe. Jednak znajdziemy również takie, w których można spać. Ponadto, popularne „kontakty” mogą spełniać także funkcje estetyczne – jeśli wybierzemy te kolorowe możemy nadać naszym tęczówkom zupełnie nowy wygląd. W zależności od wybranego przez nas rodzaju soczewek, musimy pamiętać o tym, aby właściwie je pielęgnować, przechowywać i odpowiednio zdejmować.

Decydując się na zakup soczewek kontaktowych powinniśmy zwrócić także uwagę na przepuszczalność powietrza. Jeśli używana przez nas soczewka dobrze przepuszcza powietrze, gałka oczna lepiej „oddycha”, mniej się „męczy” oraz ma zapewnione odpowiednie „odżywianie”, czyli jest dotleniona. A jak dodatkowo możemy zadbać o wzrok?

Zdrowe nawyki, za które oczy nam podziękują

  • Krótka przerwa dla oczu

Wzrok został zaprojektowany w taki sposób, że oczy czują się najlepiej wtedy, kiedy patrzymy w dal. Niestety, wielu z nas codziennie pracuje spoglądając w ekran komputera, przez co wzrok jest w ciągłym napięciu. Ponadto, gdy pracujemy w skupieniu zdecydowanie rzadziej mrugamy, co w prosty sposób prowadzi do wysuszenia oczu. Pamiętajmy więc, by jak najczęściej odrywać

wzrok od urządzeń elektronicznych, najlepiej według zasady „3P”, czyli pomrugaj, przerwij pracę i popatrz w dal.

  • Sport – nie tylko dla figury

Regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim sposób na utrzymanie zdrowia, szczupłej sylwetki i wzmocnienie odporności. Jednak warto wiedzieć, że sport jest dobry także dla oczu! Przede wszystkim obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, poprawia ukrwienie oczu oraz stymuluje wytwarzanie rodopsyny – czyli związku chemicznego umożliwiającego widzenie w ciemności.

  • Zadbaj o nawilżenie

Zdarza się, że użytkownicy soczewek kontaktowych skarżą się, że czują szczypanie i pieczenie oczu (uczucie tzw. „piasku pod powiekami”). Właśnie dlatego w takiej sytuacji niezbędne jest regularne zwilżanie oczu np. za pomocą kropli. Warto zastosować te odpowiednie do nawilżania zarówno miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych (np. Hyal-Drop multi), co znacznie poprawia komfort ich stosowania przez cały dzień. Produkt można stosować codziennie, zawsze gdy poczujemy taką potrzebę. Dzięki temu zadbamy o natychmiastowe nawilżenie i ukojenie suchych, podrażnionych i zmęczonych oczu.

Pamiętajmy jednak, że jeśli nasze oczy są przez dłuższy czas zaczerwienione i bolą, należy skontaktować się ze specjalistą, który zbada czy z naszym wzrokiem nie dzieje się coś złego.

Bibliografia:

  1. https://www.bausch.com.pl/produkty/krople-do-oczu/hyal-dropr-multi/
  2. https://www.krio.org.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych-o-czym-powinnismy-wiedziec/
  3. https://www.krio.org.pl/soczewki-czy-okulary-co-wybrac/

 

Wyrób medyczny Hyal-Drop® multi zapewnia natychmiastowe nawilżenie i odświeżenie oczu, dobrze sprawdzając się w środowiskach dla nich nieprzyjaznych (np. w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach czy podczas długotrwałej pracy przy komputerze).

Produkt Hyal-Drop® multi to krystalicznie czysty roztwór kropli do oczu, nie zawiera środków konserwujących.

Produkt Hyal-Drop® multi zawiera naturalny polimer, kwas hialuronowy (w postaci hialuronianu sodu), który występuje w strukturach zdrowego oka ludzkiego oraz w naturalnym filmie łzowym.

Produkt Hyal-Drop® multi można stosować w celu nawilżania i zwilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych podczas noszenia, co znacznie poprawia komfort ich stosowania w trakcie całego dnia.