1. Zapasowy telefon

To może dość oczywisty wybór, ale z pewnością trafiony. Zapas zawsze się przyda, po pierwsze jako kopia zapasowa kontaktów lub najważniejszych wiadomości. Po drugie możecie go zabierać ze sobą w podróże, podczas których obawialibyście się o nowszy i lepszy model.

Kolejną zaletą takiego aparatu jest, że można przypisać mu zastrzeżony numer albo nowy, jeśli chcielibyście korzystać z niego anonimowo na przykład na portalach randkowych. Wreszcie korzystając z takiej aplikacji jak “Burner” można wykonywać połączenia za każdym razem z jednorazowego, dostępnego na krótko numeru. 

Nawet jeśli nie będzie miał w sobie karty SIM będzie można go użyć do wezwania pomocy przez alarmowy numer telefonu, zatem nadaje się jako system alarmowy. 

2. Radio samochodowe i GPS

Czy za każdym razem gdy wsiadacie do samochodu musicie poczekać, aż wasz aparat połączy się ze wszystkim co trzeba za pomocą Bluetooth? A może sami musicie go podłączać wiązką splątanych kabli do ładowania, nagłośnienia i tak dalej? 

Stary smartfon wciąż może przydawać się po zamontowaniu w samochodzie na stałe.  Jego ekran, nawet jeśli pocięty siatką pęknięć, może przydać się jako prosty GPS do obsługi Google Maps.

Owszem, jako urządzenie do rozmowy w systemie głośnomówiącym raczej nie zda egzaminu, to pewnie i tak podłączycie aktualnie używany telefon. Jednak jako stały system do emisji muzyki, podcastów czy audiobooków w samochodzie sprawdzi się idealnie.